کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیتوافق ایران با روسیه و اوکراین برای صادرات نهاده های دامی از خاک ایران
توافق ایران با روسیه و اوکراین برای صادرات نهاده های دامی از خاک ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت براساس توافقاتی که با مقامات اوکراین و روسیه انجام شده است به دنبال آن هستیم که نهاده های دامی این کشورها را از مسیر ایران به دیگر کشورها صادر کنیم.
وی افزود: 24 تا 27 میلیون تن ظرفیت تولید خوراک دام وجود دارد و توافقاتی با مقامات ارشد روسیه و اوکراین برای صادرات نهاده های دامی این کشورها از طریق ایران منعقد شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهارد اشت: ترکیه به هاب صادرات گندم تبدیل شده است که امیدواریم ما نیز بتوانیم خوراک دام این کشورها را از ایران به کشورهای دیگر صادر کنیم که توافقات اولیه آن توسط مسئولین و مقامات دو کشور انجام شده است.
دماوندی نژاد درباره گران شدن قیمت مرغ در بازار، گفت: گزارشهایی درباره گران فروشی مرغ و هر کیلو گرم 65 هزار تومان داریم اما با توجه به اینکه قیمت مرغ زنده 42 هزار تومان است حداکثر قیمت این محصول نباید بیشتر از 60 هزار تومان باشد.
وی افزود: ذخایر کافی از مرغ داریم که به استانهای مختلف ابلاغ شده که ذخایر خود را در بازار توزیع کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: توزیع مرغ منجمد تنظیم بازاری ابلاغ شد. صادرات دام زنده آغاز شده به طوری که اولین محموله آن با 5 هزار رأس در قرنطینه قرار دارد.سقفی برای صادرات دام زنده نیز تامین شده تامنجر به صادرات بی رویه و برهم خوردن بازار داخلی نشود.
دماوندی نژاد درباره امکان زنجیره ای سازی واحدهای تولیدکننده طیور کوچک در کشور، گفت: برای اقتصادی کردن این واحدها باید خود به زنجیره ها وصل شوند که ما نیز به زنجیره ها ابلاغ کرده ایم که شرایط جذب این واحدها را فراهم کنند تا تولید آنها تحت یک برند به بازار عرضه شود.
وی افزود: این اتفاق نیز در شرف انجام است و واحدهای کوچکی که بعد از مردمی سازی یارانه ها امکان ادامه تولید ندارند با متصل شدن به زنجیره های تولید فعالیت اقتصادی داشته باشند.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین یادآور شد: ترکیه در بازار مرغ دامپینگ کرده است که با عبور از این شرایط می توانیم تولیدات زنجیره های تولید را به بازارهای صادراتی عرضه کنیم.
دماوندی نژاد تاکید کرد: تولیدات بخش های زنجیره ای طیور اقتصادی هستند و قابلیت صادرات با قیمت تمام شده کشورهای دیگر دارند.
وی در ارتباط با امکان تغییر قیمت مرغ در ماه های آینده، گفت: مرغداران خواهان اصلاح قیمت این محصول هستند به همین منظور جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور در هفته پایانی شهریور برگزار می شود که در صورتی که افزایش قیمت تصویب شود اعلام خواهد شد.

  • شنبه، ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

نظر شما

نظر شما