کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیمازاد تولید مرغ در کشور/ قیمت مرغ زنده نیازمند اصلاح فوری !
مازاد تولید مرغ در کشور/ قیمت مرغ زنده نیازمند اصلاح فوری !

مدیرعامل اتحادیه مرغداران با بیان اینکه نه تنها هیچ کمبودی در تامین مرغ نداریم بلکه با مازاد آن نیز مواجه هستیم، گفت: فروش مرغ با قیمتهای بالا ناشی از سودجویی و عدم نظارت بر فرآیند کشتار تا توزیع است.
حبیب اسدالله نژاد در پاسخ به چرایی افزایش قیمت مرغ گرم در بازار گفت: دولت قیمت مصوب مرغ گرم را کیلویی ۵۹هزار و ۸۰۰تومان اعلام کرده است که با این عدد قیمت مرغ زنده حدود ۴۱ تا ۴۲هزار تومان می‌شود، اما در حال حاضر قیمت مرغ زنده در کشور به طور متوسط کیلویی ۳۷ تا ۳۸هزار تومان است که یعنی قیمت مرغ ‌گرم نباید بیش از ۵۵هزار تومان باشد.
وی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید مرغ برای مرغداران از قیمت اعلام شده حدود ٨٠٠٠ تومان بالاتر است تصریح کرد: قیمت مرغ زنده نیازمند اصلاح فوری است؛ درغیر این صورت تولیدکنندگان ضرر می کنند و تولید و تامین مرغ مورد نیاز کشور با چالش مواجه خواهد شد. همچنین ممکن است بسیاری از گله های مولد حذف شوند که جبران آن در کوتاه مدت میسر نیست.
دان و جوجه ایران به نقل از ایسنا،مدیرعامل اتحادیه مرغداران در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت مرغ، این کالای پروتئینی را از سفره مردم حذف نخواهد کرد؟ گفت: باید قبول کنیم که جراحی اقتصادی بزرگی در کشور رخ داده است. ‌از طرفی دولت هم بایستی از تولیدکننده و مردم حمایت بیشتری کند.

  • شنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸

نظر شما

نظر شما