کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلینهاده‌های دامی تا پایان خرداد با ارز ۴۲۰۰تومانی تأمین شد !!
نهاده‌های دامی تا پایان خرداد با ارز ۴۲۰۰تومانی تأمین شد !!

مدیرعامل اتحادیه دامداران با بیان اینکه معادل ۳هزار میلیارد تومان تخصیص ارز نهاده‌ها انجام شده است، گفت: ارز نهاده‌های دامی برای فروردین، اریبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰تومانی تأمین شد.
مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار داشت: با وجود تحریم، جنگ روسیه و اوکراین نیز شرایط را برای تأمین نهاده‌ها دشوارتر کرده است و موجب شد که برخی بازرگانان به‌موقع نتوانند برای واردات اقدام کنند.
وی افزود: واردکنندگان نهاده‌های دامی تا اینکه بتوانند برزیل را جایگزین اوکراین کنند، توزیع نهاده‌ها با کمی وقفه همراه شد.

حذف ارز 4200تومانی نهاده‌های دامی اعلام نشده است
وی در واکنش به نگرانی دامداران به حذف ارز 4200تومانی برای واردات و تأمین نهاده‌های دامی تصریح کرد: این موضوع که هنوز اعلام نشده است و در صورتی که دولت برنامه‌ای در این خصوص داشته باشد به‌صورت علنی اعلام می‌کند.
عالی گفت: برخی دامداران حتی موافق حذف ارز 4200تومانی واردات نهاده‌های دامی هستند تا قیمت‌گذاری‌های جدیدی برای محصولات دامداران صورت گیرد.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،وی اظهار داشت: اعتراضات جزئی برخی دامداران اکنون پایان یافته است و فعالان این بخش دیدارهایی با مسئولین جهاد کشاورزی استان‌ها داشتند.
عالی گفت: وزیر جهاد کشاورزی از هیئت دولت معادل 3 هزار میلیارد تومان تخصیص ارز گرفته است و نهاده‌های وارداتی در حال ترخیص و بارگیری است و حتی جو، ذرت و کنجاله سویا در سامانه بارگذاری شده است.
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: نهاده‌های دامی برای فروردین، اردیبهشت و خرداد با ارز 4200تومانی تأمین ارز شده است.
وی در پاسخ به اینکه “آیا این نهاده‌ها اکنون آماده خرید در سامانه هست یا خیر؟” اظهار داشت: حجم زیادی از نهاده‌های دامی در بنادر کشور هست و در حال بارگیری است؛ امیدواریم که با سرعت بیشتری برای استفاده دامداران ترخیص شود.

  • یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

نظر شما

نظر شما