کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیواردات ۹ میلیون تُن گندم خارجی به کشور
واردات ۹ میلیون تُن گندم خارجی به کشور

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از محل واردات بالغ بر ۹ میلیون و ۱۶۰ هزار تن گندم خریداری شد. تاکنون ۳ میلیون و ۹۱۸ هزار تن گندم از طریق بنادر وارد کشور و به مراکز ذخیره سازی ارسال شده است.
هشتمین جلسه کارگروه ملی گندم ، آرد ونان با هدف ساماندهی و پایش وضعیت گندم ، آرد ونان کشور با حضور یزدان سیف ،معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان دبیر و دیگر اعضا برگزار شد.
حسن حنان ، معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص شرایط تامین گندم مورد نیاز کشور گفت: از محل خرید گندم داخلی در سال جاری با احتساب خرید بخش خصوصی توانستیم مقدار 4میلیون و 534 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کنیم .
حنان مقدارتامین این کالای استراتژیک از محل واردات را نیز بالغ بر 9 میلیون و 160 هزار تن اعلام کرد و گفت: تاکنون 3 میلیون و 918 هزار تن گندم از طریق بنادر وارد کشور و به مراکز ذخیره سازی ارسال شده است.
وی میزان حمل و نقل گندم وارداتی از بنادر را از ابتدای سالجاری تاکنون 3 میلیون و 175 هزار تن اعلام کرد و افزود: سال گذشته میزان حمل گندم تا پایان سال 3 میلیون تن بوده است
حنان افزود: میزان جابه جایی گندم از استان ها در سال گذشته 2 میلیون و 322 هزار تن بوده است که امسال مقدار جابجایی گندم به دلیل کاهش میزان خرید تضمینی گندم به 941 هزارتن رسید.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: علیرغم تحریم های بی سابقه با برنامه ریزی و پیگیری شرکت بازرگانی دولتی ایران و دیگر سازمان های مرتبط با تامین کالای استراتژیک گندم توانستیم آرامش بازار را ایجاد کنیم.
وی همچنین مقدار فروش گندم برای مصارف خبازی یارانه ای نوع یک و دو و مصرف صنف وصنعت را از ابتدای سالجاری تاکنون بالغ بر 7 میلیون و 303 هزار تن اعلام کرد وافزود:میزان فروش گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته در همین مقطع زمانی4/8 درصد افزایش داشته است.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،در ادامه مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران باتوجه به ارائه گزارش نماینده سازمان حمایت ازمصرف کنندگان و تولیدکنندگان از این که برخی استان ها هنوز تغییر قیمت نان استان را خود اعلام نکرده اند خواستار اقدام سازمان حمایت در خصوص معرفی این استان ها به شرکت بازرگانی دولتی ایران و مکاتبه این شرکت با استانداران شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی عدم اطلاع مردم از قیمت نان واحد های صنفی را از مشکلات این حوزه دانست و گفت: یکی از تکالیف واحدهای صنفی نصب تابلو درج نرخ نان می باشد که ادارات کل غله با همکاری سازمان های حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان می توانند از محل یارانه نسبت به تنظیم و طراحی پوستری در خصوص تمامی اطلاعات نانوایی ها اقدام کند.
سیف با اشاره به میزان یارانه اختصاصی به حوزه گندم ، آردو نان خواستار طراحی یک سامانه در خصوص ورود اطلاعات و مشخصات واحدهای نانوایی برای اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم شد.
وی افزود: نان علاوه بر اینکه یک کالای اقتصادی است کالای امنیتی و سیاسی است که باید چارچوبی از طرف ستاد تظیم بازار در خصوص قیمت گذاری این کالا تدوین و ابلاغ شود.

  • پنجشنبه، 27 آبان 1400 - 11:41

نظر شما

نظر شما