کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیثبت ۱,۳ میلیون بهره‌بردار دام در کشور/ خراسان رضوی بیشترین تعداد دام سبک را دارد
ثبت ۱,۳ میلیون بهره‌بردار دام در کشور/ خراسان رضوی بیشترین تعداد دام سبک را دارد

طبق آمارها ۱.۳ میلیون بهره بردار دام سبک و سنگین در کشور به ثبت رسیده و استان خراسان رضوی بیشترین تعداد دام سبک در کشور را دارد.
در کل کشور یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۴۳ بهره بردار دام وجود دارد که از این میزان بالغ بر ۲۵۲ هزار بهره بردار دام سبک و سنگین تومان ثبت شدهاست. از این تعداد سهم دام سبک ۷۶۷ هزار ۸۸۶ بهره بردار و مابقی یعنی ۳۲۰ هزار ۹۹ بهره بردار نیز دام سنگین هستند.
در روز آمارگیری بیش از ۴۶.۵ میلیون راس گوسفند و بره و ۱۶.۶ میلیون راس بز و بزغاله و نیز ۵.۳ میلیون راس گاو و گوساله در کل کشور وجود داشته است.

طبق آمارگیری انجام شده از سوی مرکز آمار ایران بیشترین بهره بردار در استان های خراسان رضوی با سهم بیش از ۱۲۱ هزار و استان سیستان و بلوچستان بیش از ۱۱۲ هزار و اذربایجان شرقی نیز ۹۲ هزار بهره بردار ثبت شده است.
کمترین بهره بردار دام سبک و سنگین نیز به ترتیب در استان‌های البرز ۳ هزار و قم ۴ هزار و تهران ۷ هزار بهره‌بردار گزارش شد.
طبق این گزارش بیشترین گوسفند و بهره‌بردار در استان‌های خراسان رضوی با ۵.۶ میلیون راس و آذربایجان غربی با ۳.۲ میلیون راس و آذربایجان شرقی ۳.۱ میلیون راس هستند.

  • شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

نظر شما

نظر شما