کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیخسارت مرغداران را بیمه باید پرداخت کند/ افت ۲۵ درصدی تولید تخم مرغ در کشور
خسارت مرغداران را بیمه باید پرداخت کند/ افت ۲۵ درصدی تولید تخم مرغ در کشور

نبی پور گفت: بنابر ابلاغیه سازمان دامپزشکی مبنی بر کشتار مرغ با سن ۷۰ هفته، بیمه باید خسارت مرغداران را بپردازد.
ناصر نبی پور سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن از ثبات قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۵ هزار تومان معادل شانه‌ای ۳۰ هزار تومان است.
او افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ در میادین میوه و تره بار ١٢ هزار تومان است که اتحادیه سراسری مرغداران میهن این کالا را در ازای دریافت نهاده، در اختیار دولت قرار می‌دهد.
نبی پور در واکنش به نرخ مصوب تخم مرغ بیان کرد: با وجود افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی نرخ مصوب ذرت و کنجاله سویا، جای این سوال مطرح است که چرا مسئولان ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب تخم مرغ را ثابت نگه داشته‌اند.
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه توزیع نهاده دامی کمابیش در حال انجام است، گفت: نهاده دامی‌ با نرخ مصوب با تاخیر به مرغداران ارسال می‌شود، ضمن آنکه سویا داخلی در حال عرضه به تولیدکنندگان است که رطوبت بسیار بالایی دارد. رطوبت استاندارد سویا باید ۱۲ تا ۱۳ درصد باشد، در حالی که رطوبت سویا داخلی بالای ۱۶ تا ۱۷ درصد است که با این وجود گویا آب به مرغداران می‌فروشند.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تولید اسمی روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۹۰۰ تن اعلام کرد و گفت: شواهد نشان می‌دهد که با توقف صادرات، تولید این میزان نیست و برآورد‌ها نشان می‌دهد که تولید ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است.

ضرورت جبران خسارت مرغداران از طریق بیمه
نبی پور درباره تاثیر ابلاغیه اخیر سازمان دامپزشکی مبنی بر کشتار مرغ با سن ۷۰ هفته بیان کرد: با وجود آنکه سازمان دامپزشکی متولی تولید است، با پرداخت بیمه باید مشکل مرغداران را حل کند چرا که کشتار مرغ با سن ۷۰ هفته بیانگر از بین رفتن سرمایه مرغدار است که باید از طریق بیمه جبران خسارت کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه مرغداران به ازای هر مرغ تا سن ۹۰ هفته یک هزار و ۳۰۰ تومان حق بیمه پرداخت می‌کند، گفت: مرغی که کمتر از سن ۹۰ هفته به کشتارگاه می‌رود، به نحوی باید زیان مرغدار از طریق پرداخت یارانه جبران شود چرا که به مراتب هزینه معدوم سازی یک واحد مرغداری بیشتر است.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نبی پور با اشاره به افزایش نرخ مصوب نهاده‌های دامی در هفته‌های گذشته، افزود: نرخ مصوب هر کیلو کنجاله سویا ۳ هزار و ۲۲۰ تومان و ذرت یک هزار و ۷۰۰ تومان است، اما دولت همچنان توقع دارد مرغدار تخم مرغ را کیلویی ١٢ تومان عرضه کند.
به گفته او، قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد بین ۱۶ تا ۱۷هزار تومان و ذرت ۴ هزار و ۳۰۰ تا ۴ هزار و ۴۰۰ تومان است.

گزارشی از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان نداشته‌ایم
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن در پایان با اشاره به اینکه گزارشی از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در واحد‌های صنعتی نداشته‌ایم، تصریح کرد: تاکنون در ۲ واحد غیر مجاز بوقلمون در دماوند و ورامین و تالاب میقان آنفلوانزا حاد پرندگان گزارش شده است.

  • شنبه، 29 آذر 1399 - 12:12

نظر شما

نظر شما