کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلینشتی بازار نهاده های دامی پیدا شد ؛ وزارت جهاد کشاورزی سلام العلیکم!
نشتی بازار نهاده های دامی پیدا شد ؛ وزارت جهاد کشاورزی سلام العلیکم!

در حالیکه وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌کند که با کمبود نهاده دامی مواجه است و تنها ۵۰ درصد جیره غذایی مرغداران با قیمت مصوب مرغداران تامین می‌شود، معاون وزیر صمت گفت: آمارهای واردات نهاده نشان از تامین ۱۰۰ درصدی نهاده های دام و طیور دارد!
در حالیکه وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌کند که با کمبود نهاده دامی مواجه است و تنها 50 درصد جیره غذایی مرغداران با قیمت مصوب مرغداران تامین می‌شود و حتی قیمت مصوب مرغ نیز براساس تولید با 50 درصد نهاده های تولید تعیین و مصوب شده است؛ معاون وزیر صنعت اعلام کرد که 100 درصد نهاده ها با قیمت مصوب تامین شده است.
رضا سالمی مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی در این ارتباط با اشاره به تامین بخشی از نیاز مرغداران به نهاده های طیور از بازار آزاد گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان قیمت مصوب 20400 تومانی مرغ را براساس تامین نیمی از نهاده های تولید با قیمت مصوب تعیین کرده است.
وی افزود: در صورتی که تمام نهاده های تولید با قیمت مصوب تامین شود قیمت مرغ برای مصرف کننده 18 هزار و 500 تومان است.
بنابر این گزارش این اظهارات متناقض یا نشان گر آن است که نیمی از نهاده های دام و طیور به جای عرضه مستقیم به تولید کنندگان در اختیار واسطه ها قرار گرفته است یا اینکه یکی از وزارتخانه ها در بیان آمار و اطلاعات در حال اشتباه کردن است.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار، گفته بود: «آمارهای واردات نهاده نشان از تأمین 100 درصدی نهاده‌های دام و طیور برای وزارت جهاد کشاورزی دارد. وزارت صمت نهاده‌های دام و طیور مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی را حتی بیشتر از نیاز این وزارتخانه به موقع تأمین کرده است.»

  • سه شنبه، 18 آذر 1399 - 22:28

نظر شما

نظر شما