کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیصف انتظار کشتی‌های خارجی کالاهای اساسی در بندرامام خمینی
صف انتظار کشتی‌های خارجی کالاهای اساسی در بندرامام خمینی

طی نیمه نخست امسال ۱۲۹ فروند کشتی کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) پهلوگیری کرده‌اند و هم‌اکنون ۸ فروند کشتی حامل کالای اساسی در این بندر در حال تخلیه است.
با وجود تداوم شرایط پاندمی ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه استکبار، روند ورود کالای اساسی به کشور عادی است. در بندر امام خمینی(ره) به‌عنوان هاب غلات کشور از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه 129 فروند کشتی حامل انواع کالا پهلوگیری کرده‌اند. هم‌اکنون نیز در اسکله‌های این بندر 8 فروند کشتی حامل کالای اساسی در حال تخلیه و بارگیری هستند.
عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان چهارشنبه گذشته دراین‌باره گفته بود: هم‌اکنون میزان تخلیه کالای اساسی با میزان بارگیری آن تناسب خوبی دارد. به‌طور متوسط ماندگاری کالای بخش خصوصی در بندر امام بین 2 ماه و بخش دولتی 3 ماه است. سال گذشته میانگین ماندگاری کالای دولتی 5 ماه بود چون دولت علاوه بر تأمین نیاز بازار وظیفه توزیع بازار را نیز دارد.
دریس با بیان این که موجودی کالای بندر امام نسبت به سال گذشته 18 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: از ابتدای امسال تا الآن 190 فروند کشتی کالای اساسی در بندر امام تخلیه شده‌اند و هم‌اکنون 8 فروند کشتی نیز پای اسکله در حال تخلیه هستند.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،وی با بیان این که 354هزار تن موجودی شکر بندر امام است که 442درصد رشد داشته است، اظهار کرد: موجودی ذرت 1.3 میلیون تن انبارهای کشور است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش یافته است.

  • یکشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

نظر شما

نظر شما