کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپیش بینی افزایش قیمت مرغ طی ۷ تا ۱۰روز آینده
پیش بینی افزایش قیمت مرغ طی ۷ تا ۱۰روز آینده

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار تومان و مرغ گرم ۱۸ هزار تومان است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از کاهش یک هزار و ۵۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸ هزار تومان است.
وی عرضه مرغ با نرخ بالای ۱۸ هزار تومان را گرانفروشی دانست و افزود: فروش با نرخ‌های بالاتر تخلف واحد‌های صنفی است که دستگاه‌های ذی ربط باید نظارت کنند.
اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که تا پایان هفته روند قیمت تغییری نکند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تامین کنجاله سویا همچنان دچار مشکل است، بیان کرد: کارخانجات خوراک دام نسبت به هفته گذشته قیمت دان آماده را حداقل یک هزار تومان افزایش دادند که به این دلیل قیمت تمام شده مرغ در حال افزایش است.
اسداله نژاد با بیان اینکه مرغداران در فروش هر کیلو مرغ یک هزار و ۵۰۰ تومان متضرر هستند، گفت: با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده افزایش یابد.
به گفته وی، با وجود ترس مرغداران از گرسنگی مرغ‌های انتظار می‌رود که دستگاه‌های مسئول به وعده هایشان عمل کنند.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی وضعیت مساعدی ندارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تامین نهاده به سبب مشکل تامین ارز نمی‌تواند تمامی ذرت و کنجاله مورد نیاز مرغداران را با نرخ مصوب تامین کند.
وی گفت: با وجود محدودیت و مشکلات تامین ارز نهاده‌های دامی برآورد می‌شود که در بحث تامین ذرت و کنجاله سویا با بحران مواجه شویم.
این مقام مسئول افزود: بنابر آمار ماهیانه ۱۰۵ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که با این وجود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود که این میزان جوابگوی نیاز داخل است.
وی قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده را ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، عرضه با نرخ‌های فعلی منطقی است.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه جوجه یکروزه نداریم، تصریح کرد: با توجه به بحران صنعت مرغداری در ماه‌های اخیر، ذخایر مناسبی توسط دولت و بخش خصوصی جمع آوری شده که با وجود تولید مناسب مرغ مشکلی در عرضه نداریم.

  • پنجشنبه، 30 مرداد 1399 - 11:17

نظر شما

نظر شما