کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیموجودی نهاده‌های دامی در بنادر کشور به مرز ۲میلیون و ۵۰۰هزار تُن رسیده است!
موجودی نهاده‌های دامی در بنادر کشور به مرز ۲میلیون و ۵۰۰هزار تُن رسیده است!

رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت:با توجه به نوسان قیمت و کمبود نهاده‌های دامی، مرغداران در تامین نهاده سرگردان هستند.
ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران بازار فعلی تخم مرغ را نامطلوب دانست و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۹ هزار تومان معادل شانه‌ای ۱۸ هزار تومان است.
وی قیمت واقعی هر کیلو تخم مرغ را بالای ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: عرضه با نرخ‌های فعلی بیانگر زیان حداقل ۴ هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ است.
نبی پور ادامه داد: در حال حاضر قیمت تخم مرغ با احتساب ارز ۴۲۰۰ تومانی برای نهاده‌ها، ۱۴ هزار و ٢٠٠ تومان است، این در حالی است که نهاده‌ها با ارز دولتی به دست تولیدکننده نمی‌رسد و امکان محاسبه نهاده با ارز آزاد نیست.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از کمبود نهاده‌های دامی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون کنجاله سویا با نرخ ۸ هزار تومان در بازار موجود نیست که این امر بیانگر اختلاف چند برابری نهاده با نرخ مصوب است.
وی موجودی نهاده‌های دامی در بنادر را ۲ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: با توجه به آنکه این میزان برای ذخایر استراتژیک است، امکان توزیع آن وجود ندارد.
نبی پور با اظهار نگرانی نسبت به آینده تولید تخم مرغ بیان کرد: با استمرار روند فعلی قیمت نهاده‌های دامی، مرغداران مرغ‌های جوان خود را روانه کشتارگاه خواهند کرد که با این وجود در فصل پاییز در تامین تخم مرغ مورد نیاز دچار مشکل می‌شویم.
این مقام مسئول از افزایش ۴ تا ۵ برابری قیمت ریز مغذی‌ها و واکسن خبر داد و گفت: مرغداران در تامین واکسن و داروی مورد نیاز به شدت دچار مشکل هستند.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ تصریح کرد: با توجه به اخذ عوارض ۴ هزار تومانی صادرات تخم مرغ و هزینه بالای حمل و نقل، قیمت تخم مرغ از مرز ۱۶ هزار تومان فراتر می‌رود که با این وجود امکان رقابت با ترکیه وجود ندارد، از این رو انتظار می‌رود که عوارض صادرات شناور باشد.

  • شنبه، 25 مرداد 1399 - 11:50

نظر شما

نظر شما