کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیثبات قیمت مرغ در بازار / نرخ مصوب مرغ کارشناسی نیست
ثبات قیمت مرغ در بازار / نرخ مصوب مرغ کارشناسی نیست

رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از استمرار ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار تا ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی درباره آینده بازار مرغ افزود: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا، وضعیت نهاده‌های دامی و میزان کافی تولید پیش بینی می‌شود که قیمت در همین حد باقی بماند.
اسداله نژاد با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی نسبت به ماه‌های اخیر تفاوتی ندارد، بیان کرد: نهاده‌های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به صورت قطره چکانی در حال انجام است و مرغداران ناگریزند بخش اعظم نهاده‌ها را از بازار آزاد تامین کنند.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۲ هزار و ۶۰۰ تومان، کنجاله سویا را ۷ هزار تومان و دان آماده مصرف را ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.
وی افزود: با وجود آنکه مسئولان اذعان می‌کنند که قادر به تامین کل نهاده‌های مورد نیاز با نرخ مصوب نیستند، از این رو اعلام قیمت مصوب مرغ با هزینه‌های تولید فاصله معناداری دارد.
اسداله نژاد بیان کرد: نرخ مصوب مرغ کارشناسی نیست چرا که حداقل حقوق مرغداران را تامین نمی‌کند و تنها در صورتی امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب وجود دارد که دستگاه‌های دولتی امتیازاتی را به مرغداران بدهند.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان جوجه ریزی در دسترس نیست، افزود: پیش بینی‌ها حاکی از آن است که ماهانه ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد که از این میزان ماهانه ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود که این ‌میزان جوابگوی نیاز داخل است.
دان و جوجه ایران به نقل باشگاه خبرنگاران،وی در پایان با اشاره به اینکه صنعت مرغداری در معرض خطر است، تصریح کرد: با توجه به غیر واقعی بودن هزینه‌های تولید با قیمت مصوب مرغ، انتظار می‌رود مسئولان تدابیری برای این موضوع بیندیشند، در غیر این صورت صنعت مرغداری دچار چالش می‌شود.

  • یکشنبه، 29 تیر 1399 - 22:11

نظر شما

نظر شما