کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیهشدار درباره کمبود مرغ طی ماه آینده
هشدار درباره کمبود مرغ طی ماه آینده

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل مشکلی که در تامین نهاده‌ها دارند جوجه ریزی نمی‌کنند و طی ماه آینده برای تامین به مشکل خواهیم خورد.
مهدی یوسف خانی درباره آخرین وضعیت قیمت مرغ اظهار کرد: واحد‌های صنفی همچنان در حال فروش مرغ همراه با زیان هستند.
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: هر کیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد که با قیمت ۱۶ هزار تومان به واحد‌های صنفی عرضه می‌شود و با قیمت ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.
وی گفت: عرضه و توزیع مناسب است و مشکلی در تامین مرغ وجود ندارد مشکل اصلی در قیمت مرغ است که موجب متضرر شدن تولیدکنندگان شده است.
یوسف خانی با بیان اینکه تقاضا برای خرید مرغ کاهش یافته است، بیان کرد: زمانی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد طبیعی است که خرید کم می‌شود.
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی درباره قیمت سایر مشتقات مرغ خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلوگرم ران مرغ ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان، سینه مرغ ۲۵ هزار تومان و فیله ۳۲ هزار تومان عرضه می شود.
وی تصریح کرد: بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل مشکلی که در تامین نهاده‌ها دارند جوجه ریزی نمی‌کنند و طی ماه آینده برای تامین به مشکل بر خواهیم خورد.
دان و جوجه ایران به نقل از میزان،یوسف خانی با بیان اینکه رعایت قیمت مصوب برای واحد‌های صنفی با شرایط فعلی شدنی نیست، گفت: در حالی که واحد صنفی هر کیلوگرم مرغ را با قیمت ۱۶ هزار تومان خریداری می‌کند نمی‌توان توقع داشت با نرخ مصوب و زیر قیمت خرید عرضه کند.

  • یکشنبه، 15 تیر 1399 - 14:32

نظر شما

نظر شما