کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلی247میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های آبیاری اختصاص یافته به واردات نهاده،برنگشت!!
247میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های آبیاری اختصاص یافته به واردات نهاده،برنگشت!!

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال 93 حدود 1100 میلیارد تومان از اعتبارات پروژه‌های آب و خاک به واردات نهاده‌ها اختصاص یافت تا معادل ریالی آن را بپردازند، گفت:247 میلیارد تومان آن به معاونت آب و خاک برنگشت.
امروز علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری که سال 93 از محل اعتبار اجرای پروژه‌های آبیاری به واردات نهاده و خوراک دام اختصاص یافت و گفته می‌شود که پول این واردات به وزارت جهاد برنگشته است.
وی گفت: آن موقع برای اجرای پروژه‌های آبیاری قرار شد 8 میلیارد دلار پرداخت شود و بانک مرکزی اعلام کرد که این رقم اگر اختصاص یابد تعادل دلار بازار بهم می‌خورد، بنابراین تأکید کردند که بخشی از این اعتبارات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای واردات کالاهای وارداتی در نظر بگیرند و معادل ریالی آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت کنند.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: همان زمان هم آقای حجتی وزیر وقت مخالف بود اما نهایتا هزار و 100 میلیارد تومان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وزارت جهاد کشاورزی تحمیل کردند تا به جای پرداخت اعتبار مستقیم برای پروژه‌ها، واردات کالا انجام شود و معادل ریالی آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بپردازند، اما تاکنون 247 میلیارد تومان آن برنگشته است و در حقیقت سازمان برنامه و بودجه به وزارت جهاد کشاوزری بدهکار است.
اکبری در پاسخ به سؤالی که آیا به ازای آن اعتبار واردات نهاده‌ها انجام شد؟گفت: اطلاع دقیقی از این مسأله ندارم و من مسؤول بخش اعتبارات خودم بودم که می‌دانم برای واردات اختصاص یافته بود اما هنوز 247 میلیارد تومان آن برنگشته است.

 

فارس

  • چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

نظر شما

نظر شما