کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیآیا شما بجای دولت بودید به نهاده های دامی ارز می دادید؟
آیا شما بجای دولت بودید به نهاده های دامی ارز می دادید؟

برای دولت ها و کسانی که زمام و عنان کار کشور را در دست دارند چه چیزی مهم است بجز آمار و ارقام ونتیجه کار؟ هیچ چیز..
نتیجه کار تولید مرغداران و دامداران هم جز مرغ و شیر و گوشت که چیزی دیگری نیست، حال نگاه به اوضاع مصرف و تقاضای بازار بیاندازید
مصرف گوشت و مرغ و لبنیات و شیر در کشورمان به نصف رسیده و علت هم مشخص است و همه باید تا وقتی که این کرونای خانه مان سوز در جهان هست شاهد این وضع باشیم.
پس بجای معدوم سازی جوجه ها و گرسنگی دادند به حیوانات زبان بسته بهتر است تولید را کم کرد.
حال دولت و ابزارهایش بشما یاد میدهد چگونه تولید را باید کم کرد!

دولت با ارز ندادن با یک تیر چند نشان را می زند:
1- دولت ارز نمیدهد چون: در این شرایطی که کشور دارد و تقریبا از همه جهت تحریم است و با توجه به بیماری موجود هیچ عقل سلیمی نمی گوید ارز را به واردات علوفه اختصاص بدهد؟
2- دولت ارز نمیدهد چون: نفت در بازار جهانی مشتری ندارد و درآمد ارزی دولت صفر است و باید ارزی که از قبل ذخیره کرده را صرف امور دولتی خود کند نه رفاه مردم !
3- دولت ارز نمیدهد چون: انبارها و سردخانه ها پر شده و قیمت مرغ و گوشت در پایین ترین حالت ممکن خود است پس نیازی نیست ارز بدهد تا تولید روی تولید بدون تقاضا انباشته شود(حقوق حیوانات و جانشان هم که در هیچ جای دنیا مهم نیست!).
4-دولت ارز نمیدهد چون: کشور نیازی به تولید 100 درصدی مرغ و گوشت تا 3ماه آینده ندارد.
5- دولت ارز نمیدهد چون: در سال جهش تولید با ارز دادن بیجا ، تولید را نابود می کند.
6- دولت ارز نمیدهد چون: نتیجه تولیدات شما به نفع دولت است نه به ضررش.
7- دولت ارز نمیدهد چون: خیالش راحت است که نهاده ها در بنادر کنار گوشش انبار شده و هر موقع نیاز شد مقداری کمی را آزاد و روانه بازار میکند.
8- دولت ارز نمیدهد چون: قرار بود ارز مرجع برداشته شود ولی کرونا خیلی از نقشه ها را به تعویق انداخت.
9- دولت ارز نمیدهد چون: ارزشی برای تولیدکردن و تولیدکنندگان در کشور قائل نیست.
10- دولت ارز نمیدهد چون: باید بازار و صنعت دام و طیور کشور را تحت فشار بگذارد تا همه اهالی این صنعت تن به خواسته هایش بدهند.
11- دولت ارز نمیدهد چون: این صنعت باید از خصوصی سازی به سمت دولتی شدن تغییر ماهیت بدهد.
12-دولت ارز نمیدهد چون: این صنعت محل درآمد خوبی برای جیب دولت است.
13- دولت ارز نمیدهد چون: باید این صنعت دولتی شود و همه ی شرکت و ها و نیروهای موجود در این صنعت تحت لقای دولت باشند.

مرغداران و دامداران باید توجه داشته باشند که برای کار و سرمایه شان خواب بدی دیده شده و نه زور شما و نه زور ما به دولت و آدم ها و شرکت های خصوصی نما مثل مافیای واردات به خاصه آقای مدلل نمی رسد.

امثال این آدم ها و شرکت ها بزرگترین خیانت را به این مملکت کردند و با واردات مستمر و بی رویه ، صنعت و تولیدات کشاورزی کشور عزیزمان را عقب مانده نگه داشتند وگرنه دلیلی نداشت ما با این اقلیم گسترده 95درصد وارد کننده نهاده های دامی باشیم اگر امثال اینها نبودند و قدرت و سرمایه نداشتند نه نیازی به ارز برای ذرت و سویا و جو داشتیم و نه نیازی به تصمیم دولت که همیشه در بدترین شرایط بدترین تصمیم را گرفته است.
این نوشته هم بماند در تاریخ این مملکت که فکر نکنند هیچ احدی نبود بنویسد که چه کسانی چه بلاهایی سر این مُلک و مردم آوردند./ دان و جوجه ایران9اردیبهشت1399شمسی

  • سه شنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹

نظر شما
1 نظر
  • مرغدار پاسخ

    دولت ارز یارانه ای را هر کجا برده به تولید کننده نداده پس چرا قیمت جهانی ذرت 130دلار است با احتساب ارز 4200تومان شما حساب بفرمایید ذرت باید کیلویی چقدر باشد ولی در واقعیت چقدر به دست تولید کننده می رسد پس هیچ موقع تولید کننده ارزی دریافت نکرده چه بهتر که حذف شود و دنبال ارز های گمشده بگردید

    اردیبهشت 10, 1399 at 12:46 ب.ظ

نظر شما