کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیتنها راهکار تأمین امنیت غذایی کشور خوداتکایی و خودکفایی است
تنها راهکار تأمین امنیت غذایی کشور خوداتکایی و خودکفایی است

رئیس سازمان دامپزشکی ضمن اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت امنیت غذایی جامعه را به‌عهده دارد، گفت: ما در بحث امنیت غذایی باید به‌دنبال خودکفایی و خوداتکایی باشیم.
دان وجوجه ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا رفیعی‌پور اظهار کرد: علی‌رغم تمامی گرفتاری‌ها و مشکلات، طی چهار دهه پس از انقلاب تلاش‌های خوبی در حوزه کشاورزی و تأمین امنیت غذایی در کشور انجام شده است.
وی با اشاره به این که در حوزه پروتئین دامی، چهل سال پیش تمامی اقلام مصرفی از قبیل لبنیات، تخم‌مرغ، گوشت سفید و قرمز، عسل و آبزیان در کشور از محل واردات تأمین می‌شد، گفت: پس از چهل سال ایران فقط 10 درصد در زمینه گوشت قرمز به خارج وابسته است و در بقیه اقلام مازاد تولید و صادرات دارد.
رئیس سازمان دامپزشکی افزود: این یک اتفاق مبارکی به‌رغم تمامی تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی برای کشور است.
رفیعی‌پور ضمن اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم به سال جهش تولید، اظهارداشت: به‌طور قطع این نامگذاری بسیار حکیمانه و هوشمندانه است.
وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی در شرایطی که برای ضربه زدن به اقتصاد ایران از هیچ تحریم و فشاری دریغ نکرده‌اند رهبر انقلاب تحقق جهش تولید را شرط ایجاد اشتغال و ناکام کردن برنامه‌های ضدامنیت اقتصادی کشور اعلام می‌کنند.
رئیس سازمان دامپزشکی اضافه کرد: اگر بخواهیم به تولید مقتدری برسیم و به شعار جهش تولید عمل کنیم در زمینه نهاده‌ها نباید وابسته باشیم.
وی افزود: ما در نهاده‌های حوزه ریزمغذی‌های مورد مصرف در غذای دام و طیور و همچنین مواد اولیه برای تولید دارو و واکسن‌های دامی که پشتیبان تولید هستند، نیازمندی داریم بنابراین سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در کشور باید به‌نحوی باشد که درصد وابستگی به واردات این اقلام به‌شدت کاهش یابد.
رفیعی‌پور گفت: ما در سازمان دامپزشکی طی سه سال گذشته با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها به‌دنبال آن هستیم تا با کاهش وابستگی به واردات در اقلام یادشده و تکیه بر تولید داخل، جهش تولید را رقم بزنیم.
وی خاطرنشان کرد: برنامه راهبری جهش تولید را تا افق 1404 پیش‌بینی کرده‌ایم که در سال اول آن یعنی در سال 99، بسیاری از طرح‌های سازمان دامپزشکی در حوزه‌هایی را که وابسته بودیم برای اولین بار در داخل کشور تولید و افتتاح خواهیم کرد.

  • یکشنبه، 17 فروردین 1399 - 11:44

نظر شما

نظر شما