کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیسازمان ملل: ۳۶ کشور برای واردات گندم به روسیه و اوکراین وابسته هستند
سازمان ملل: ۳۶ کشور برای واردات گندم به روسیه و اوکراین وابسته هستند

سازمان ملل: ۳۶ کشور برای واردات گندم به ر به گفته دبیرکل سازمان ملل متحد، ۳۶ کشور، از جمله فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورهای جهان، برای بیش از نیمی از واردات گندم خود به روسیه و اوکراین وابسته هستند.
به گزارش خبرگزاری تاس، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه طی اظهاراتی هشدار داد که در پی جنگ روسیه و اوکراین در مجموع 1.7 میلیارد نفر تحت تأثیر اختلالات ایجاد شده در زنجیره تامین غذا و انرژی و مشکلات حوزه‌های مالی قرار گرفته‌اند.
وی در یک کنفرانس خبری گفت: حدود 1.7 میلیارد نفر که یک سوم آنها در حال حاضر در فقر زندگی می‌کنند، اکنون به شدت در معرض اختلالات در زنجیره تامین مواد غذایی و انرژی و مشکلات حوزه مالی هستند که باعث افزایش فقر و گرسنگی می‌شود.
گوترش در ادامه تأکید کرد که 36 کشور، از جمله فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورهای جهان، برای بیش از نیمی از واردات گندم خود روی روسیه و اوکراین حساب می‌کنند.
این مقام سازمان ملل افزود قیمت‌ها قبلاً در حال افزایش بود که بحران جنگ روسیه و اوکراین اوضاع را تشدید کرد.
وی گفت که قیمت نفت در سال گذشته بیش از 60 درصد افزایش یافت، قیمت گاز طبیعی در چند ماه گذشته 50 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت کود بیش از دو برابر شد.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،گوترش گفت: تورم در حال افزایش و قدرت خرید در حال فرسایش است، چشم انداز ناخالص در حال کاهش است و توسعه متوقف شده است.وسیه و اوکراین وابسته هستند

  • شنبه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱

نظر شما

نظر شما