کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیکاهش ۱۱ دلاری قیمت ذرت در بازارهای جهانی !
کاهش ۱۱ دلاری قیمت ذرت در بازارهای جهانی !

امروز قیمت گندم در بازارهای جهانی بیش از 25 دلار کاهش داشت تا فرصت مناسبی برای وارد کنندگان این محصول فراهم شود.
امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع کالاهای اساسی با کاهش بی سابقه قیمت مواجه شدند به طوری که گندم بیش از 25 دلار کاهش قیمت داشت و ذرت که به عنوان خوراک دام استفاده می شود نیز افت 11 دلاری را تجربه کرد.
نزدک نوشت: امروز دو شنبه قیمت گندم با 3 درصد کاهش به کمترین میزان دو هفته گذشته رسید، دلیل این کاهش عمدتا پیش بینی بارش های مناسب در کشورهای گندم خیز از جمله آمریکا بوده است.
در این میان قیمت گنددم در روسیه هم به دلیل افت ارزش روبل در برابر دلار کاهش داشته است. افزایش تنش ها بین روسیه و اوکراین عاملی برای کاهش ارزش روبل شده است.
کاهش قیمت جهانی گندم فرصت مناسبی برای کشورهای وارد کننده این محصول راهبردی فراهم کرده است تا با خرید به موقع ارز کمتری را صرف کنند.
دان و جوجه ایران به نقل از فارس،ایران امسال بیش از 7.5 میلیون تن گندم از کشورهای دیگر وارد کرده است در حالی که در سالهای گذشته در تولید این محصول خودکفا بود. خشکسالی دو سال گذشته و نیز مدیریت نامناسب نرخ خریدهای تضمینی به کاهش تولید این محصول منجر شد.
پیش از این سازمان خواروبار ملل متحد هشدار داده بود که افزایش تنش ها بین روسیه و اوکراین دو کشور مهم تولید کننده غلات، فشار زیادی را روی بازار این محصولات از جمله گندم وارد خواهد کرد.

کاهش قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی
امروز قیمت خوراک دام هم کاهش داشت و در لحظه انتشار خبر قیمت ذرت که به عنوان خوراک دام استفاده می شود 11.25 دلار نسبت به روز گذشته کاهش قیمت داشت.خوراک دام 70 درصد هزینه های تمام شده محصولات پروتئینی را تشکیل می دهد.

  • سه شنبه، ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶

نظر شما

نظر شما