کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیسرمایه گذاری کشورهای عربی روی تولید مرغ و تخم مرغ/ بازار صادراتی ایران محدود می شود؟
سرمایه گذاری کشورهای عربی روی تولید مرغ و تخم مرغ/ بازار صادراتی ایران محدود می شود؟

«اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشورهای عربی» با هدف افزایش تولید مرغ و تخم مرغ با شرکت 11 کشور عربی راه اندازی می شود.
به نقل از «پولتری ورلد»، اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشورهای عربی تشکیل می شود که متشکل از نمایندگان اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشورهای عربستان، کویت، عمان، مصر، سودان، تونس، بحرین، اردن، الجزایر، مراکش و امارات متحده عربی است.
دفتر مرکزی این اتحادیه در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است، یک سازمان غیر انتفاعی است که با هدف ارائه کمک به کشاورزان در کشورهای عربی و افزایش تولیدات مرغ و تخم مرغ تشکیل شده است.
«اتحادیه تولید کنندگان مرغ کشورهای عربی» به تولید کنندگان در کشورهای عربی، سمینارها و کنفرانس های آموزشی برگزار می کند و تحقیقات و پژوهش هایی را در سرتاسر کشورها عربی انجام خواهد داد.
این اتحادیه قرار است در ماه مارس 2022 در ابوظبی راه اندازی شود که در آن نمایندگان بیش از 1000 اتحادیه تولید کننده مرغ از کشورهای مختلف عربی حضور پیدا می کنند و در این گردهمایی رئیس این اتحادیه انتخاب خواهد شد.
ایران در تولید مرغ و تخم مرغ جایگاه هفتم جهان را دارد و به استثنای سال گذشته که مشکلاتی در بازار این محصولات وجود داشت معمولا به کشورهای عربی اطراف از این محصولات صادر می کردیم؛ حال با اقدام جدی کشورهای عربی برای افزایش تولید اینگونه محصولات ایران باید به فکر توسعه بازارهای صادراتی باشد.

 

فارس

  • شنبه، 5 تیر 1400 - 11:30

نظر شما

نظر شما