کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیتسلط روسیه بر دنیای گندم، در حال افزایش است
تسلط روسیه بر دنیای گندم، در حال افزایش است

به نظر می‌رسد که روسیه به عنوان جایگاه مسلط در بازار گندم باقی می‌ماند.
در مقاله‌ای در بلومبرگ با عنوان «تسلط روسیه بر دنیای گندم، در حال افزایش است» این مطلب بیان شده که در مدت زمان 20 سال، روسیه از متکی بودن به واردات گندم، به جایگاه برتر در بازار دست یافته زیرا خاک بارور آن باعث برداشت بیشتر با قیمت‌های مناسب‌تر شده است.
به نقل از vestnikkavkaza، بیش از 10 کشور از مصر تا فیلیپین، گندم این کشور را خریداری می‌کنند و روسیه با بزرگ‌تر کردن این لیست، در حال وسعت بخشیدن به بازارش است. در هفته گذشته الجزایر به روسیه چراغ سبزی برای واردات گندم نشان داد. در سال گذشته نیز این کشور با تلاش‌های فراوان توانست وارد بازار عربستان سعودی شود. بدین ترتیب شاهد هستیم که هم تولید و هم صادرات روسیه افزایش یافته است.
دان و جوجه ایران به نقل از غلات نیوز،روسیه سرمایه‌گذاری بسیاری کرده تا سهم بازار خود را افزایش دهد و همچنان در حال رشد است. روسیه بعد از عربستان سعودی صادرات گندم خود به کشورهایی مانند ترکیه تا برزیل، ویتنام تا تانزانیا را در سال‌های اخیر افزایش داده است و انتظار می‌رود در این فصل، صادرات خود را به 5/37 میلیون تن برساند و جایگاه خود را به عنوان صادرکننده برتر گندم جهان حفظ کند.

  • یکشنبه، 6 مهر 1399 - 12:34

نظر شما

نظر شما