hen.jpg

اوکراین در صادرات گندم، بازار اندونزی را جایگزین بازار هند کرد

چاپ

altطبق اعلام مقامات اوکراینی با اتمام فصل برداشت گندم در هندوستان، مقامات اوکراینی با جستجوی بازارهای جدید توانستند اندونزی را جایگزین بازار هند برای صادرات گندم خود نمایند.
بر اساس گزارش های جدید دولت اوکراین، این کشور قصد دارد میزان صادرات گندم خود به اندونزی، بزرگترین اقتصاد

جنوب شرق آسیا را طی ماه های آینده افزایش دهد.
طی سال ۱۷-۲۰۱۶ فروش گندم اوکراین به هندوستان، با شروع برداشت گندم های تولیدی هند کاهش یافته بود که این موضوع باعث نگرانی مسئولین اوکراینی از بابت صادرات محصولات تولیدی این کشور شده است.
برای رفع مشکل صادرات گندم، مقامات دولتی اوکراین به دنبال بازارهای جدیدی برای فروش محصولات خود بوده اند و به تازگی اعلام کرده اند بررسی و جستجوی بازارهای مختلف برای فروش گندم اوکراین نتیجه داده است. بر این اساس کشور اندونزی جایگزین بازار هند برای صادرات گندم این کشور خواهد شد.

اندونزی اولین مشتری جنوب شرقی آسیا برای گندم اوکراین در سال های اخیر
سرگئی فئوفیلف، مدیر کل UkrAgroConsult در این رابطه اعلام کرد: از آنجایی که دولت هند در حال حاضر اقدام به خرید گندم های داخلی خود می کند، فرصتی برای یافتن بازارهای جدید برای تولیدات اوکراین فراهم شد که خوشبختانه اندونزی به این درخواست پاسخ مثبت داد.
طبق اعلام کارشناسان کشاورزی و گزارش های موجود اندونزی اولین کشور جنوب شرق آسیا است که مشتری گندم های تولیدی اوکراین می شود.

رقابت صادراتی اوکراین و روسیه در بدست آوردن بازارهای مصرفی جهان
دان و جوجه ایران به نقل از مقاومتی نیوز،با بررسی های انجام شده به دلیل افزایش تولید گندم در جهان، اوکراین در رقابت با روسیه باید قیمت محصولات خود را به نحو درستی مدیریت کند تا بازارهای جهانی خود را از دست ندهد.
به عنوان مثال در شرایط فعلی، روسیه بخش بزرگی از بازار مصر را در اختیار خود دارد و با عرضه ی گندم خود به این کشور، فرصت صادراتی را برای اوکراین محدود کرده است.

اندونزی دومین خریدار بزرگ گندم از اوکراین
طبق داده های UkrAgroConsult در حال حاضر اندونزی دومین خریدار بزرگ گندم از اوکراین محسوب می شود. اندونزی در حدود ۱.۸ میلیون تن گندم از اوکراین خریداری نموده است.
به گزارش مقامات اوکراینی کل صادرات گندم این کشور در ماه های گذشته حدود ۱۶.۵ میلیون تن بوده است. با اینحال با رایزنی و بازاریابی مسئولان اوکراینی انتظار می رود به این میزان افزوده شود.

 


منبع: بلومبرگ