کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپتانسیل صادرات یک‌ میلیون تن مرغ در کشور وجود دارد
پتانسیل صادرات یک‌ میلیون تن مرغ در کشور وجود دارد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با آزادسازی صادرات، میزان محدودی صادرات مرغ انجام‌ شد درحالیکه پتانسیل صادرات یک‌ میلیون تن مرغ در سال به سهولت وجود دارد.
آقای حبیب اسداله نژاد گفت: قیمت کنونی مرغ زنده در سطح کشور ۴۰ تا ۴۱ هزار تومان است که براین اساس مرغ گرم باید با نرخ مصوب عرضه شود.
به گفته او، با مردمی سازی یارانه و کاهش ۳۵ تا ۴۰ درصدی سرانه مصرف راهی جز توزیع کالابرگ الکترونیکی نیست چرا که این موضوع در پایداری تولید، امنیت غذایی و سلامت جامعه تاثیر بسزایی دارد.
اسداله نژاد می گوید: با اصلاح نظام یارانه، جوجه ریزی از ۱۳۰ میلیون قطعه به ۸۵ تا ۹۰ میلیون رسید که این امر کاهش ۳۵ تا ۴۰ درصدی تولید نشان‌می دهد.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با مردمی سازی یارانه و آزادسازی صادرات، میزان محدودی صادرات مرغ انجام‌ شد، درحالیکه پتانسیل صادرات یک‌میلیون تن مرغ در سال به سهولت وجود دارد.
بررسی های میدانی از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۵۹ تا ۶۵ هزار تومان، ران مرغ ۴۸ تا ۶۰ هزار تومان، سینه مرغ ۱۲۰ هزار تومان و فیله مرغ ۱۳۰ هزار تومان است که مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب را گرانفروشی ناشی از نبود نظارت می داند.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،با توجه به پتانسیل صادرات یک میلیون تن مرغ در کشور، اما به سبب عدم رقابت در بازارهای جهانی دولت باید مشوق هایی در نظر بگیرد که مابه التفاوت جبران شود.

  • دوشنبه، ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷

نظر شما

نظر شما