کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیاقدامات ضعیف دولت برای حمایت از مرغداران کشور
اقدامات ضعیف دولت برای حمایت از مرغداران کشور

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی به مدیران عامل اتحادیه های استانها ضمن تشریح اقدامات دولت برای حمایت از مرغداران از تولیدکنندگان خواست نسبت به تداوم جوجه ریزی اقدام کنند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی به مدیران عامل اتحادیه‌های استان‌ها ضمن تشریح اقدامات دولت برای حمایت از مرغداران از تولیدکنندگان خواست نسبت به تداوم جوجه ریزی اقدام کنند.
در متن این نامه آمده است: با توجه به اصلاح نظام یارانه‌ای کشور و حذف ارز ترجیحی و ضرورت همکاری و همگامی تمامی بخش‌ها های دولتی و خصوصی برای کمک به اجرای هر چه مطلوب‌تر این طرح و کاهش اثرات آن بر بازار تولید و مصرف همچنین متعاقب تمهیدات اخیر وزارت جهاد کشاورزی جهت حمایت از تولید کنندگان برای بهبود شرایط تولید و کاهش ریسک سرمایه گذاری، اقدامات زیر در حال اجرا می‌باشد:

۱- آزاد سازی صادرات مرغ با حذف تعرفه‌های صادراتی با محوریت زنجیره‌ها و اتحادیه‌های ملی و استانی.

۲- فراهم نمودن زمینه تولید قراردادی از طریق شرکت پشتیبانی و با مباشرت اتحادیه‌ها به منظور تضمین تأمین نهاده و خرید محصول با قیمت مصوب.

۳- برنامه کاهش جوجه ریزی از طریق صادرات تخم مرغ نطفه دار ، جوجه یکروزه و ارسال تخم مرغ‌های نطفه دار مازاد به سردخانه‌ها.

۴- فراهم نمودن شرایط ویژه حمایتی برای پرورش سویه آرین و تأمین آرین کارت با سود ۴ درصد و خرید مرغ منجمد با ۱۲ درصد قیمت بالاتر از سایر سویه ها و اولویت برای صادرات محصولات سویه آرین

۵- آمادگی شرکت پشتیبانی برای خرید مرغ تمام سویه ها در صورت عدم جذب در بازار با قیمت مصوب.

۶- بهبود تعرفه‌های بیمه‌ای و کاهش هزینه‌های پرداختی سهم مرغدار به منظور جبران خسارات ناشی از تلفات احتمالی

۷- ایجاد شرایط آسان تسهیلات تأمین هزینه‌های جاری برای کمک به نقدینگی مرغداران با نرخ سود ۱۰ درصد جهت مرغداران زیر ۳۰ هزار قطعه و ۱۲ در صد برای مرغداران بین ۳۰ تا ۵۰ هزار قطعه و ۱۴ درصد برای مرغداران بالای ۵۰ هزار قطعه

دان و جوجه ایران به نقل از مهر،بنابراین با توجه به این که جامعه تولید کنندگان مرغ گوشتی در راستای خدمت رسانی به مردم و تأمین مرغ مورد نیاز کشور همیشه بیشترین تلاش خود را بکار گرفته اند تا نیاز مردم به این محصول با ارزش غذایی را با کمترین حاشیه سود فراهم نمایند و نظر به این که در ماه‌های آتی، گرمی هوا و کاهش وزن گیری مرغ، به جوجه ریزی بیشتری نیاز است لذا از کلیه مرغداران محترم درخواست شود نسبت به تداوم جوجه ریزی جدیت لازم را به عمل آورند. همچنین بر اساس مذاکراتی که با مقامات عالی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته همگی به اتفاق قول هر گونه حمایت از تولیدکنندگان به منظور حفظ شرایط تولید را داده اند.

  • یکشنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

نظر شما

نظر شما