کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیکمبود نقدینگی مرغداران/ ۳ پیشنهاد برای تأمین مالی تولید‌کنندگان‌ مرغ‌
کمبود نقدینگی مرغداران/ ۳ پیشنهاد برای تأمین مالی تولید‌کنندگان‌ مرغ‌

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه ضرورت دارد دولت با قید فوریت نقدینگی مورد نیاز تولید کنندگان را تامین کند، برای تأمین این نقدینگی، 3 پیشنهاد مطرح کرد.
حبیب اسدالله نژاد درباره مشکلات تولید کنندگان مرغ اعلام کرد: تولید کنندگان مرغ کمبود نقدینگی دارند و ضرورت دارد دولت با قید فوریت مشکل آنها را برطرف کند.‌
رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان پیشنهاداتی در این باره افزود: دولت می تواند به سه طریق این کار را انجام دهد نخست اینکه کارت اعتباری به تولید کنندگان بدهد؛ دوم‌ نقدینگی به سامانه بازارگاه تزریق کند و سوم‌ قراردادی سه جانبه با تشکل، وارد کننده و مرغدار منعقد کند.
وی با بیان اینکه انعقاد قرارداد سه جانبه مناسب‌تر است، گفت: در این روش مرغدار از محل فروش تولیدات خود می‌تواند پول نهاده ها را بپردازد.
اسدالله نژاد تصریح کرد: پس از اصلاح یارانه ها، قیمت نهاده‌هایی که در مرغداری استفاده می شود 5 برابر شده‌ و نیاز به نقدینگی هم به همین نسبت بالا رفته است، اکنون یک مرغداری 20 هزار تایی، در یک دوره به 1.8 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد.
دان و جوجه ایران به نقل از فارس،وی افزود: همچنین قیمت یک کیلو ذرت از 1900 به 11300 تومان و یک کیلو سویا از 3200 به 16300 تومان افزایش یافته است.
به گفته رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی هنوز دستورالعمل دریافت تسهیلات به بانک‌ها ابلاغ نشده است و حتی اگر امروز هم ابلاغ شود فرایند دریافت آن حداقل یک ماه طول می‌کشد در حالی که 15 روز است مرغداران نهاده خود را با ارز نیمایی دریافت می‌کنند.
‌اسدالله نژاد در‌باره اینکه آیا میزان جوجه ریزی در مرغداری ها کمتر شده است؟ گفت: مرغداران نیاز به نقدینگی دارند و در صورتی که تامین نشود احتمال کاهش جوجه‌ریزی وجود دارد.
روز گذشته معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: 16 هزار میلیارد ریال برای تامین بخشی از نقدینگی تولید کنندگان اختصاص یافته که می توانند برای دریافت به بانک کشاورزی مراجعه کنند.

  • دوشنبه، ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

نظر شما

نظر شما