کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیاتحادیه مرغداران: با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید قیمت مرغ باید ۲۰ درصد افزایش یابد
اتحادیه مرغداران: با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید قیمت مرغ باید ۲۰ درصد افزایش یابد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغ در روزهای اخیر تغییری نداشته است و همان ۳۱ هزار تومان است.
حبیب اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت:مرغداران امروز با ارسال نامه‌ای به قرارگاه امنیت غذایی خواستار افزایش 20 درصدی قیمت مرغ با توجه به افزایش هزینه‌های تولید شدند.
وی افزود: قیمت مرغ در روزهای اخیر تغییری نداشته است و مرغ زنده به قیمت مصوب قبل خود یعنی 19700 تا 21 هزار تومان عرضه می شود و برای مصرف کننده 31 هزار تومان است؛ در صورتی که این محصول در فروشگاه های معدود با قیمت بالاتری عرضه شود به خاطر سودجویی و گران‌فروشی بخش توزیع در واحد های صنفی یا کشتارگاهی است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: هیچ کمبودی در سطح کشور وجود ندارد و میزان جوجه ریزی و تولید به ویژه در استان های شمالی کشور بیشتر از نیاز است.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی متعهد به تامین نهاده مرغداران در ماه مبارک رمضان به قیمت قبل شده است گفت: اطلاعی درباره اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات نهاده ها در ماه آینده یا تغییر قیمت احتمالی آن نداریم اما با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی از وی خواسته شده است که این موضوع اعلام شود تا مرغداران نیز بتوانند درباره تولید خود برنامه ریزی داشته باشند.
اسدالله نژاد گفت: حذف آنی ارز ترجیحی به تولید و مصرف مرغ ضربه سنگینی وارد می کند و درخواست می شود که این اقدام به صورت یک مرتبه انجام نشود.
وی تاکید کرد: درخواست امروز افزایش 20 درصدی مرغ نیز با فرض عدم حذف ارز ترجیحی به واردات و تامین نهاده ها با این قیمت است.

  • سه شنبه، ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹

نظر شما

نظر شما