کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیراهکار وارد کنندگان نهاده های دامی برای کاهش قیمت داخل پس از رشد قیمت های جهانی
راهکار وارد کنندگان نهاده های دامی برای کاهش قیمت داخل پس از رشد قیمت های جهانی

برخی وارد کنندگان از دولت خواسته اند عوارض ارزش افزوده بر واردات تمام کالاهای خوراکی و نیز حقوق گمرکی نهاده های دامی را حذف و یا تعدیل کند آنها این اقدام را راهکار کاهش قیمت در داخل می دانند.
وارد کنندگان از دولت خواسته اند که عوارض ارزش افزوده بر واردات تمام کالاهای خوراکی و نیز حقوق گمرکی نهاده های دامی را حذف و یا تعدیل کند آنها گفته اند قیمت های جهانی افزایش شدید دارد و با این کار از تاثیر بیش از پیش افزایش قیمت های جهانی بر سفره مردم به ویژه اقشار محروم جلوگیری شود.
وارد کنندگان گفته اند حداقل حذف یا تعدیل حقوق گمرکی تا پایان ماه مبارک رمضان انجام شود.
واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران، نامه ای به محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری نوشته و اعلام کرده اند اغلب کشورهای واردکننده از جمله ترکیه و هندوستان به منظور تعدیل آثار قیمت جهانی اقلام خوراکی در بازارهای داخلی اقدام به تعدیل یا حذف موقت تعرفه های واردات کرده اند.

متن نامه به این شرح است:
«با توجه به تحولات بازرگانی کالاهای اساسی و افزایش کم ‌سابقه قیمت این اقلام به استحضار می رساند؛ سیاست عدم افزایش قیمت های ریالی متناسب با رشد قیمت های جهانی، می تواند مشکلاتی را برای تداوم روند تامین مناسب این اقلام در پی داشته باشد.
علی ایحال با توجه به اینکه اغلب کشورهای واردکننده از جمله ترکیه و هندوستان به منظور تعدیل آثار قیمت جهانی اقلام خوراکی در بازارهای داخلی اقدام به تعدیل یا حذف موقت تعرفه های واردات نموده اند، پیشنهاد می شود دولت محترم از ابزار تعرفه برای این منظور استفاده نموده و برای دوره موقت (تا پایان ماه مبارک رمضان) نسبت به حذف یا تعدیل عوارض ارزش افزوده بر واردات کلیه کالاهای خوراکی و همچنین حذف و تعدیل موقت حقوق گمرکی نهاده های دامی را در دستور کار قرار داده تا از تاثیر بیش از پیش افزایش قیمت های جهانی بر سفره مردم به ویژه اقشار محروم جلوگیری شود.»

 

فارس

  • یکشنبه، ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲

نظر شما

نظر شما