کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیگوشت از سبد مصرفی خانوار حذف شده است!
گوشت از سبد مصرفی خانوار حذف شده است!

قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت گوشت طبیعی و ناشی از افزایش هزینه های تولید است،گفت: گوشت از سفره بسیاری از خانوار حذف شده است.
موسی رهنمایی درباره دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: بخشی از افزایش قیمت نیز ناشی از حضور دلالان و واسطه‌ها در بازار گوشت است وگرنه تولید کننده تغییر عمده‌ای در فروش گوشت ندارد.
این فعال صنفی افزود: متأسفانه افزایش سرسام آور قیمت‌ها منجر به حذف گوشت از سبد مصرفی بسیاری از خانوار شده است.
وی از دولت خواست که سیستم پرداخت یارانه به مصرف کنندگان را اصلاح کند و گفت: همه افراد جامعه مستحق دریافت یارانه نیستند دولت باید دهک‌های ضعیف را به درستی شناسایی و یارانه را در اختیار آنان قرار دهد تا شاهد حذف کالاهای اساسی از سبد مصرفی خانوار نباشیم.
این فعال صنفی همچنین با اشاره به لزوم اجرای صحیح قانون تمرکز گفت: با وجود اینکه در حال حاضر این قانون اجرا شده اما همچنان پراکندگی‌های زیادی در این حوزه وجود دارد که لازم است این مسائل رفع شود.
دان و جوجه ایران به نقل از مهر،وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه تیرماه شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک درباره صادرات شیرخشک از کشور افزود: متأسفانه علی رغم گذشت حدود هشت ماه از این مصوبه هنوز صادرات با موانع زیادی مواجه است.
رهنمایی تاکید کرد: سنگ اندازی های زیادی در حوزه صادرات محصولات کشاورزی از جمله شیرخشک می‌شود و مشخص نیست که پشت پرده این سنگ اندازی ها چیست و چه کسانی از آن نفع می‌برند؟
این فعال صنفی از مجلس ودولت خواست روند صادرات محصولات کشاورزی بویژه شیرخشک را منطبق با قوانین موجودتسهیل کند.

  • یکشنبه، ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷

نظر شما

نظر شما