کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپیشنهاد جایگزینی کارت اعتباری کالاهای اساسی با ارز ترجیحی !
پیشنهاد جایگزینی کارت اعتباری کالاهای اساسی با ارز ترجیحی !

وزیر اقتصاد گفت: ستاد اقتصادی دولت به دنبال اصلاح رویه‌هایی که منجر به افزایش منافع مردم از ارز ترجیحی و حذف رانت‌‌های مربوط به آن‌ خواهد بود. پیشنهادهایی نیز مبنی بر جایگزینی کارت‌های اعتباری کالاهای اساسی به جای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح شده است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
سید احسان خاندوزی در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ظرف یک تا دو هفته آینده با استعلام از مجلس اشتباه برداشت سازمان مالیاتی از ماده ۷ قانون احکام دائمی بررسی می‌شود.
وی افزود: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و عدم اطمینان‌ حاصل از آن اولویت وزارت اقتصاد باید تسهیل فرایندهای کسب و کار باشد. بعد از ۱۱ سال از راه اندازی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید گره گشایی‌هایی در فضای کسب و کار صورت می‌گرفت.
وزیر اقتصاد و دارایی خاطرنشان ساخت: بسیاری از مجوزهای دولتی منشأ رانت و فساد شده‌اند. بنابراین باید تعداد مجوزها کاهش پیدا کند و مقررات از روندی ثابت پیروی کنند. به دنبال کاهش صدور مجوزهای کسب و کار هستیم ولی ممکن است علیرغم این موضوع، مقاومت‌هایی در برخی بخش‌های دولتی دیده شود.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،وی در ادامه بیان کرد: ستاد اقتصادی دولت به دنبال اصلاح رویه‌هایی که منجر به افزایش منافع مردم از ارز ترجیحی و حذف رانت‌‌های مربوط به آن‌ خواهد بود. پیشنهادهایی نیز مبنی بر جایگزینی کارت‌های اعتباری کالاهای اساسی به جای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح شده است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

  • سه شنبه، 27 مهر 1400 - 10:44

نظر شما

نظر شما