کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیکمبود عرضه مرغ در بازار / قیمت هر قطعه جوجه به ۸ هزار تومان رسید !
کمبود عرضه مرغ در بازار / قیمت هر قطعه جوجه به ۸ هزار تومان رسید !

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: با توجه به کمبود عرضه، التهابات قیمت مرغ در بازار همچنان وجود دارد.
حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه میزان جوجه ریزی متناسب با نیاز بازار نیست، اظهار کرد: با توجه به کمبود عرضه، التهابات قیمت مرغ در بازار همچنان وجود دارد.
وی افزود: علی رغم گذشت ۸۰ روز از جوجه ریزی برخی واحدهای مرغداری، اما سامانه سماصط به سختی مجوز جوجه ریزی می دهد چرا که به جهت کمبود جوجه، امکان دریافت مجوز جوجه ریزی وجود ندارد که به سبب هزینه های جاری واحدهای مرغداری، این امر به زیان مرغداران است و انتظار می رود وضعیت به گونه ای مدیریت شود که بازار دچار بحران نشود.
اسدالله نژاد قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را ۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود افزایش هزینه های تولید، به طور متوسط واحدهای مرغداری کمتر از ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان مرغ زنده را به کشتارگاه ها عرضه می کنند که با این وجود قیمت های بالای مرغ در بازار ناشی از نبود نظارت است .با اعمال مدیریت دقیق بر بازار، تامین و توزیع مرغ و جوجه یکروزه، التهابات و نوسانات قیمت به پایان می رسد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده را حداقل ۲۰ هزار تومان و مرغ گرم را کمتر از ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر بارگزاری و توزیع نهاده دامی همچنان با تاخیر صورت می گیرد که مرغداران نسبت به این موضوع گلایه مند هستند و فرآیند اخیری که در بحث جوجه ریزی مطرح شد، بر قیمت جوجه تاثیری نداشت و تنها موجب شد تا واحدها برای دریافت مجوز با مشکل بیشتری مواجه شوند.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به فرآیند اخیر جوجه ریزی و نوسانات اخیر جوجه در بازار انتظار می رود که شرایط به گونه ای مدیریت شود تا مرغداران برای تولید دچار چالش و بحران نشوند.
اسداله نژاد عرضه مرغ با نرخ های ۴۰ هزار تومان و بعضا بالاتر در قالب قطعه بندی را ناشی از سودجویی و ضعف در نظارت ها دانست و گفت: با توجه به عرضه مرغ با نرخ های بالاتر انتظار می رود که نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان از توزیع روزانه ۶ هزار تن مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش حجم تقاضا در بازار، عرضه کنونی مرغ در بازار جوابگو نیست‌.

  • چهارشنبه، 21 مهر 1400 - 11:31

نظر شما

نظر شما