کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیافزایش ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی عرضه دام مولد برای ذبح/ اوضاع بسیار نگران کننده است!
افزایش ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی عرضه دام مولد برای ذبح/ اوضاع بسیار نگران کننده است!

اوضاع بسیار نگران کننده است رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی عرضه دام‌های مولد برای ذبح در میادین خبر داد.
علی اصغر ملکی با ابراز نگرانی از افزایش عرضه دام‌های مولد در میادین عرضه دام، اظهار کرد: خشکسالی و گرانی خوراک دام دامداران را به جای رسانده که حاضر به فروش دام‌های مولد خود شده‌اند.
وی ادامه داد: تاسف بیشتر زمانی است که برخی از این دام‌ها در وزن بسیار پایین عرضه می‌شوند که نشان از استیصال دامداران در شرایط بد اقتصادی دارد.
به گفته ملکی؛ گوشت استحصالی این دام‌ها گاهی به بیش از 6 تا 8 کیلوگرم هم نمی‌رسد.
وی با یادآوری اینکه در سال‌های پیش سازمان دامپزشکی ذبح دام‌های مولد را ممنوع کرده بود، گفت: به نظر می‌رسد دیگر از مسئولین نیز کاری برای نجات دامداران از شرایط بد اقتصادی بر نمی‌آید و کسی مانع ذبح دام‌های مولد توسط دامداران نمی‌شود.
ملکی میزان افزایش عرضه و ذبح دام‌های مولد در میادین را نسبت به سال گذشته را بیش از 80 درصد و در برخی استان‌ها تا 100 درصد عنوان کرد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اوضاع پیش آمده برای صنعت دامپروری کشور را بسیار نگران کننده توصیف کرد و افزود: مسئولان به فکر نباشند به زودی صنعت پرواربندی دام کشور زمین خواهد خورد.
ملکی نتیجه اتفاقات امروز را وابستگی بی‌سابقه به واردات گوشت قرمز در آینده نزدیک دانست.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،وی با تاکید بر اینکه خرید هر کیلوگرم دام ماده از دامداران با قیمت کمتر انجام می‌شود، اظهار کرد: قیمت خرید هر کیلوگرم گوشت شقه بدون دنبه بره ماده 10 تومان ارزان‌تر و در حدود 120 هزار تومان است.
ملکی قیمت خرید هر کیلوگرم شقه بدون دنبه بره نره 130 هزار تومان اعلام کرد.

  • پنجشنبه، ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲

نظر شما

نظر شما