کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیروند کاهشی قیمت جوجه‌ یکروزه در بازار
روند کاهشی قیمت جوجه‌ یکروزه در بازار

مرغ به نرخ مصوب توسط مرغداری‌ها در حال عرضه است و طبق قاعده در بازار هم باید به نرخ مصوب که 24 هزار و 900 تومان به فروش برسد. در حال حاضر هیچ کمبودی در مرغ وجود ندارد و اگر واحد صنفی اقدام به فروش مرغ بیش از نرخ مصوب کند، مصداق گرانفروشی است.
حبیب اسدالله‌نژاد در مورد وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: مرغ به نرخ مصوب توسط مرغداری‌ها در حال عرضه است و طبق قاعده در بازار هم باید به نرخ مصوب که 24 هزار و 900 تومان به فروش برسد. در حال حاضر هیچ کمبودی در مرغ وجود ندارد و اگر واحد صنفی اقدام به فروش مرغ بیش از نرخ مصوب کند، مصداق گرانفروشی است و وظیفه نهادهای نظارتی برخورد با این واحدهای صنفی است.
وی افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که در برخی واحدهای صنفی فروش مرغ بیش از نرخ مصوب در حال انجام است، این اتفاق ناشی این است که کنترل از کشتارگاه تا ممراکز عرضه وجود ندارد. باید این کنترل صورت بگیرد تا در حق تولیدکننده و مصرف‌کننده ظلم نشود. در مورد گرانفروشی دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و بازرسی وزارت صمت باید ورود کنند تا ما شاهد انحراف قیمت مرغ در سطح کشور نباشیم.
رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: در حال حاضر در سطح توزیع هیچ کمبودی در مورد مرغ وجود ندارد. ضمن اینکه قیمت تمام شده مرغ با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید بیش از 17 هزار و 700 تومان است اما از آنجا که تغییر قیمتی وجود نداشته، واحدهای مرغ‌داری ناچارا با همین قیمت مرغ را عرضه می‌کنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ میزان تولید در اردیبهشت ماه حدود 112 میلیون قطعه بود، بنابراین کمی کاهش تولید وجود دارد ولی اگر نظارت و کنترل شود و جلوی انحراف توزیع مرغ گرفته شود، میزان کمبود در حدی نیست که بازار را دچار تنش کند، امیدوار هستیم که این اتفاق بیافتد و دستگاه‌هایی که وظیفه کنترل، پایش و نظارت را دارند به تکالیف خود عمل کنند.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،اسدالله‌نژاد در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت جوجه‌های یک روزه بیان کرد: قیمت جوجه یک روزه که در چند وقت اخیر به 9000 تومان رسیده بود، در دو یا سه روز گذشته کاهش شدیدی داشته و به 7000 تا 7500 تومان رسیده است. امیدواریم که این روند کاهش قیمت استمرار داشته باشد و جوجه به نرخ مصوب عرضه شود تا شاهد کاهش قیمت تمام شده برای واحدهای مرغداری باشیم.

  • سه شنبه، 4 خرداد 1400 - 11:13

نظر شما

نظر شما