کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیگرانی نامتعارف قیمت جوجه یکروزه در بازار
گرانی نامتعارف قیمت جوجه یکروزه در بازار

نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان رسیده که ۲ برابر قیمت مصوب است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهاد کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است‌.
وی افزود: گرچه پیش بینی ها حاکی از آن بود که مشکل کمبود مرغ از اوایل خرداد به علت کمبود تولید اتفاق بیفتد، اما برای جلوگیری از بحران باید مدیریت در تولید صورت گیرد.
این مقام مسئول از کاهش جوجه ریزی خبر داد و گفت: کارگروه تنظیم بازار اعلام کرده که ماهیانه ۱۲۵ میلیون قطعه باید جوجه ریزی صورت گیرد که میزان جوجه ریزی ماه اخیر ۱۳ میلیون قطعه کمتر از رقم‌ پیش بینی شده است.
اسداله نژاد با تاکید بر نظارت بازار مرغ بیان کرد: نظارت از واحدهای مرغداری تا کشتارگاه و همچنین از کشتارگاه مستقیم تا بازار مصرف باید صورت گیرد تا توزیع در مسیر منحرف نشود.
به گفته وی، در مقاطع قبلی که بحران ایجاد می شد، بارها مشاهده کردیم که هیچ نظارتی از کشتارگاه تا واحد صنفی صورت نگرفته ، مضاف بر اینکه فشاری که در خصوص تخلیه مرغ در برخی استان ها وجود دارد، باید کم شود تا مرغ در واحدهای مرغداری به وزن مورد نظر برسد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه مسئول باید قطعه بندی مرغ را که سود کاذبی در آن است، مدیریت کند تا بازار مرغ دچار بحران نشود.
وی در واکنش به افزایش نامتعارف قیمت جوجه یکروزه در بازار بیان کرد: در حال حاضر مرغداران هر قطعه جوجه یکروزه را با نرخ ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان خریداری می کند که این نرخ ۲ برابر قیمت مصوب است.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با تاکید بر اینکه عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی است، گفت: با وجود افزایش قیمت مصوب ذرت و کنجاله سویا، حمل و نقل، جوجه و سایر مولفه های تولید، قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده به بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است که با وجود عرضه مرغ زنده با نرخ مصوب، توزیع بالاتر از نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی است.
به گفته وی، علی رغم آنکه در شرایط فعلی قیمت تمام شده تولید بالاتر از نرخ مصوب تمام می شود، انتظار حداقلی ما این است که با کنترل و نظارت از عرضه مرغ گرم بالاتر از نرخ مصوب جلوگیری شود.
این مقام مسئول با اشاره به راهکار کنترل بازار جوجه یکروزه بیان کرد: بنده معتقدم که عرضه از طریق سامانه بازارگاه بدلیل کوتاه کردن دست واسطه و دلال تنها راه حل کنترل بازار محسوب می شود.

  • دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 - 11:25

نظر شما

نظر شما