کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیرئیس بنیاد ملی گندمکاران: امسال باید گندم وارد کنیم !
رئیس بنیاد ملی گندمکاران: امسال باید گندم وارد کنیم !

هاشمی گفت: با توجه به آسیب مزارع دیم استان‌های جنوبی مقداری گندم برای ذخایر استراتژیک باید وارد شود.
عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده و در سامانه دولتی ثبت شده است.
او با اشاره به اینکه نقدینگی مورد نیاز برای خرید تضمینی گندم فراهم است، افزود: علی رغم خشکسالی و کاهش بارش پیش بینی می‌شود که امسال ۸ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.
هاشمی تولید گندم را حدود ۱۲ میلیون تن پیش بینی کرد و گفت: در ارتباط با صنف، صنعت و انجمن ماکارونی قرارداد مستقیم منعقد شده است.

ضرورت واردات محدود گندم برای ذخایر استراتژیک
رئیس بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: با توجه به آسیب مزارع دیم استان‌های جنوبی مقداری گندم برای ذخایر استراتژیک باید وارد شود.
به گفته او، با توجه به اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان تقاضا داریم که گندم تولیدی را در اختیار شبکه دولتی قرار دهند که با این وجود امیدواریم امسال گندم خوراکی به سمت خوراک دام و طیور و سلف خران هرز نرود.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،هاشمی در پایان تصریح کرد: تشکل‌ها در شورای قیمت گذاری درصدد هستند که به ازای هر کیلو گندم تحویلی میزانی اعتبار با نرخ بهره ۱۲ درصد در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا آن‌ها برای خرید نهاده سال زراعی آینده مشکلی نداشته باشند.

  • سه شنبه، 7 اردیبهشت 1400 - 11:28

نظر شما

نظر شما