کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیتولید جوجه یکروزه در کشور ۱۰درصد کاهش پیدا کرد!
تولید جوجه یکروزه در کشور ۱۰درصد کاهش پیدا کرد!

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: اگر از پتانسیل تولید جوجه به درستی استفاده کنیم، نیازی به واردات نداریم.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.
او افزود: هم اکنون تامین نهاده با تاخیر در حال انجام است که این موضوع تا حدودی در کنار مباحثی که در خصوص عدم اختصاص ارز برای واردات نهاده‌های دامی از سوی بانک مرکزی مطرح است، طی یک ماه گذشته نگرانی را مضاعف می‌کند که امیدوار هستیم این موارد حل شود.
اسداله نژاد ادامه داد: بنابر آمار تولید جوجه ۱۰ درصد کاهش یافته که امیدوار هستیم با افزایش سن کشتار این کسری جبران شود.

نیازی به واردات جوجه یک روزه نداریم
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه نیازی به واردات جوجه نداریم، بیان کرد: اگر از پتانسیل تولید جوجه به درستی استفاده کنیم، نه تنها نیازی به واردات نداریم، بلکه همیشه صادرات تخم مرغ نطفه دار بودیم که در برخی مواقع مدیریت ناصحیح باعث شده مزیت صادرات از بین رود.
او با بیان اینکه نیازی به واردات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه نیست، گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات جوجه باید مشخص شود که جوجه‌هایی که بدون مجوز از واحد مرغ مادر خارج شدند، کجا رفته است؟ چرا که با احتمال پدیده قاچاق، عرضه جوجه کاهش یافته است.

قیمت هر قطعه جوجه یک روزه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان
اسداله نژاد نرخ مصوب هر قطعه جوجه یک روزه را ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر قطعه جوجه با نرخ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه نیازی به تامین ذرت و کنجاله سویا از بازار آزاد نداریم، گفت: تاخیر در عرضه ذرت و کنجاله سویا مرغداران را مجبور به تامین از بازار آزاد می‌کند، در حالی که با مدیریت صحیح عرضه مبنی بر توزیع به موقع سهمیه، نیازی به تامین از بازار نیست.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به کاهش جوجه ریزی‌ها پیش بینی می‌شود که در نیمه دوم اردیبهشت قیمت افزایش یابد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه مرغ وجود ندارد، افزود: هم اکنون مرغداران با نرخ مصوب اقدام به عرضه می‌کنند، چنانچه کمبودی در بازار دیده می‌شود به مشکلات سیستم توزیع باز می‌گردد و هیچ ارتباطی به مرغدار ندارد.
اسداله نژاد با بیان اینکه بازار جوجه یک روزه همچنان آشفته است، گفت: در حال حاضر بسیاری از واحدها به سبب عدم دسترسی به جوجه یک روزه امکان جوجه ریزی ندارند که این موضوع پیام خوبی برای آینده بازار مرغ نیست.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در بحث تامین مرغ وجود ندارد، بیان کرد: در بحث توزیع مشکلات و نواقصی وجود دارد که موجب شده مرغ با نرخ مصوب در برخی فروشگاه‌ها عرضه نشود.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،او در پایان تصریح کرد: علی رغم‌ تامین ۱۰۰ درصدی نهاده با نرخ مصوب، اما مشکلات تاخیر در توزیع نهاده ادامه دارد که این موضوع چالش‌هایی برای مرغداران ایجاد کرده است.

  • یکشنبه، 5 اردیبهشت 1400 - 12:42

نظر شما

نظر شما