کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپیش‌بینی التهاب در بازار مرغ طی ماه آینده/ ۲۵میلیون قطعه از برنامه‌ جوجه‌ریزی عقب هستیم!
پیش‌بینی التهاب در بازار مرغ طی ماه آینده/ ۲۵میلیون قطعه از برنامه‌ جوجه‌ریزی عقب هستیم!

نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور: به دلیل کاهش عرضه و گرانی جوجه یکروزه شاهد عقب ماندگی آمار جوجه ریزی در واحدهای مرغداری نسبت به برنامه تولید هستیم، پیش‌بینی ما این است در صورت جبران نشدن این عقب افتادگی در اردیبهشت ماه بازار مرغ بار دیگر با التهاب روبه‌رو شود.
حبیب اسدالله نژاد با اشاره به مشکلات پیش آمده در بازار جوجه یک‌روزه اظهار کرد: واحدهای مرغ مادری اقدام به صادرات بی‌قاعده یا خروج غیر رسمی جوجه از کشور کرده‌اند که نتیجه آن کاهش عرضه این نهاده مهم تولید در بازار شده است.
وی ادامه داد: کاهش عرضه موجب تشکیل بازار سیاه برای جوجه یکرروزه و گرانی آن شده است.
به گفته اسدالله نژاد؛ در حال حاضر قیمت هر قطعه جوجه یکروزه به حدود 7 هزار تومان رسیده است، در حالی که قیمت مصوب آن 4 هزار و 200 تومان است.
وی دو اثر مهم گرانی جوجه‌ یکروزه را کاهش جوجه ریزی در واحدهای مرغداری و افزایش قیمت تمام شده تولید مرغ برشمرد.
اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه در حال حاضر 25 میلیون قطعه از برنامه‌ریزی جوجه‌ریزی عقب هستیم، افزود: بر اسا
برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید در این ماه 125 میلون قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شد، اما تا امروز میزان آن به 100 میلیون قطعه رسیده است.
وی پیش بینی کرد: در صورت عدم جبران عقب ماندگی در جوجه ریزی شاهد تکرار دوباره التهاب در بازار مرغ برای اردیبهشت ماه باشیم.
اسدالله نژاد در پاسخ به این پرسش که واحدهای مرغ مادری افزایش هزینه تمام شده تولید را دلیل بالا بردن قیمت جوجه یکروزه و اقدام به صادرات عنوان می‌کنند، گفت: واحدهای مرغ مادری حق اجازه افزایش قیمت جوجه‌ یکروزه بدون تائید ستاد تنظیم بازار را ندارند و اقدام آن‌ها برای خروج جوجه یکروز نیز تامین این نهاده در بازار داخلی را با مشکل جدی مواجه کرده است.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،وی تصریح کرد: اگر واحدهای مرغ مادری خواستار افزایش قیمت هستند یا فکر می‌کنند تولید بیش از نیاز بازار داخلی برای صادرات دارند باید آن را از مسیرهای قانونی انجام دهند.
اسدالله نژاد یادآور شد: در صورت افزایش قیمت مصوب جوجه یکروزه قیمت مصوب مرغ نیز افزایش خواهد داشت چرا که جوجه‌ یکروزه یکی از تاثیرگذارترین نهاده‌ها در قیمت تمام شده تولید مرغ است.

  • یکشنبه، 29 فروردین 1400 - 12:26

نظر شما

نظر شما