کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیاگر قیمت مصوب مرغ اصلاح شود التهابات بازار به پایان می‌رسد
اگر قیمت مصوب مرغ اصلاح شود التهابات بازار به پایان می‌رسد

حجت گفت:اگر مسئولان ستاد تنظیم بازار هر چه سریع‌تر قیمت مصوب مرغ را بر مبنای هزینه‌های تولید اعلام کنند، التهابات بازار به پایان می‌رسد.
عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ نسبت به ابتدای هفته تغییر خاصی نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۱ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۰ هزار و ۴۰۰ تا بالای ۳۵ هزار تومان است.
وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، افزود: با توجه به جوجه ریزی مناسب، توزیع مرغ به حد کافی است و تنها مرغداران منتظرند که قیمت مصوب بر مبنای هزینه‌های تولید اعلام کنند.
حجت ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت جوجه یکروزه و کارگری، نرخ مصوب باید به گونه‌ای اعلام شود که منافع تولیدکننده و مصرف کننده را پوشش دهد.
این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ با نرخ بالای ۴۰ هزار تومان در بازار بیان کرد: توزیع مرغ با نرخ بالای ۴۰ هزار تومان ناشی از مشکلات توزیع است و هیچ ارتباطی به مرغدار ندارد چرا که با عرضه مرغ ۴۰ هزار تومانی، حداقل قیمت مرغ زنده باید ۳۲ هزار تومان باشد.
وی ادامه داد: با اعلام قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم با نرخ ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان، مشکلات فعلی بازار مرتفع می‌شود چرا که قیمت‌های فعلی مورد رضایت مرغدار نیست و تنها واسطه‌ها سود می‌برند.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خیرنگاران،عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت فعلی مرغ گرم ۲ برابر نرخ مرغ زنده است، گفت: ارگان‌های نظارتی باید بر بازار نظارت کنند چرا که هیچ مرغداری با قیمت‌های ۳۲ هزار تومان عرضه نمی‌کنند.
وی قیمت مرغ در تعطیلات پیش رو پیش بینی کرد و افزود: با توجه به تعطیلات ۱۲ و ۱۳ فروردین، تعدادی از مرغداران برنامه ریزی کردند که در آن ایام‌ اقدام به عرضه مرغ کنند و نگرانی از این حیث وجود ندارد.
حجت در پایان با بیان اینکه تولید مرغ به صورت خطی ادامه دارد، تصریح کرد: با توجه به شرایط مساعد جوجه ریزی، اعلام نرخ منطقی تنها راه حل از بین بردن قیمت کاذب بازار است.

  • سه شنبه، 10 فروردین 1400 - 12:51

نظر شما

نظر شما