کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیعشایر ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی نیاز دارند!
عشایر ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی نیاز دارند!

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: درخواست ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی برای عشایر کرده ایم و این آخرین محموله ای است که در سال جاری برای عشایر تامین می شود.
به نقل از سازمان امور عشایر ایران، رئیس این سازمان گفت: درخواست ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی برای عشایر کرده ایم و این آخرین محموله‌ای است که در سال جاری برای عشایر تأمین می‌شود.
شاهپور علایی مقدم با بیان اینکه پیشنهاد صادرات ۱۰ درصد از دام عشایر را داده ایم و در انتظار تصمیم ستاد تنظیم بازار هستیم، اظهار داشت: گوشت دام عشایر به خاطر لذیذ و کم چرب بودن و کیفیت بالا طرفدار زیادی به خصوص در کشورهای همسایه دارد.
وی با اشاره به اینکه در دام عشایر هیچ گونه تداخل ژنتیکی وجود ندارد و این یک سرمایه ژنتیکی برای کشور است، بیان داشت: با استقبال استاندار اولین کارخانه فرآوری روغن از پشم دام عشایر در خراسان جنوبی راه اندازی می‌شود.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه راه‌های عشایری نیاز به نگهداری دارند، گفت: اگر اعتبارات ملی برای راه‌های عشایری تصویب شود بسیاری از مشکلات عشایر در حوزه راه برطرف می‌شود.
وی اظهار داشت: سالانه ۱۶۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص می‌یابد که لازم است این اعتبارات مستقیماً به امور عشایر استان‌ها برای ارائه خدمات به عشایر تعلق گیرد.

پیشنهاد ۳۰ درصدی افزایش حقوق معلمان عشایری
رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سختی‌های کار معلمی در مناطق عشایری، افزود: معلمان عشایری با عشق و علاقه کار می‌کنند و حقوقی که یک معلم شهری می‌گیرد را معلمان عشایری با تمام سختی‌هایی که در مناطق عشایری وجود دارد می‌گیرند.
وی افزود: برای ایجاد انگیزه و ماندگاری معلمان در مناطق عشایری مجلس طرحی را پیشنهاد بدهد تا معلمان عشایری که سابقه و تحصیلات برابر با سایر معلمین دارند، ۳۰ درصد بیشتر حقوق دریافت کنند.

دفترچه‌های عشایری از درجه اعتبار ساقط می‌شود
علایی مقدم با بیان اینکه سرانه آرد عشایر برای هر نفر ۱۲ کیلوگرم است که این میزان کفاف نیاز عشایر را می‌دهد، گفت: مشکلی که وجود دارد این است که انحراف ۱۰۰ هزار نفری در دفترچه‌های عشایری داریم که در حال پالایش آن هستیم و با صدور کارت هوشمند برای عشایر دفترچه‌های عشایری از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

  • سه شنبه، 19 اسفند 1399 - 11:29

نظر شما

نظر شما