کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیتولید روزانه ۶هزار تُن مرغ در کشور/ انحراف مرغ دولتی از مسیر توزیع!
تولید روزانه ۶هزار تُن مرغ در کشور/ انحراف مرغ دولتی از مسیر توزیع!

نائب رئیس کانون انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور از انحراف مرغ دولتی از مسیر توزیع خبر داد و گفت: مرغ‌های که با نرخ مصوب از مرغداران خریداری می‌شود و باید با نرخ دولتی به دست مردم برسد از مسیر منحرف شده و در بازار سیاه به فروش می‌رود.
حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه روزانه 5500 تا 6000 تن مرغ در کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مرغ تولیدی مرغداران با نرخ مصوب به ازای تحویل نهاده‌ها دامی خریداری می‌شود.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار هر کیلوگرم مرغ از مرغداران با نرخ مصوب 14 هزار و 400 تومان خریداری شده و باید با نرخ 20 هزار و 400 تومان به دست مردم برسد.
اسدالله نژاد دلیل عرضه پایین مرغ با نرخ مصوب در بازار را انحراف از مسیر توزیع دانست.
وی گفت: بخش عمده مرغ‌های که با نرخ مصوب از مرغداران خریداری می‌شود و باید با نرخ دولتی به دست مردم برسد از مسیر منحرف شده و سر از بازار سیاه در می‌آورند.
اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه با نزدیک شدن به نوروز این تخلف شدت گرفته است، افزود: کاهش عرضه مرغ با نرخ دولتی در این روزها نتیجه افزایش انحراف و تخلف در این زمینه است.
وی معتقد است؛ اگر تمام مرغی که با نرخ مصوب از مرغداران خریداری می‌شود بدن انحراف در بازار شود هیچگاه شاهد ازدحام مردم برای خرید مرغ دولتی نخواهیم بود.
اسدالله نژاد تصریح کرد: تا زمانی که نظارت بر بازار ضعیف باشد توزیع کالاهای اساسی هرماه با سودجویی همراه خواهد بود و بازار سیاه در بازار تشکیل می‌شود.
نائب رئیس کانون انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور یادآور شد: ضعف نظارت مسئولان بر دلالان درحالی است که مرغداران را از طریق تحویل نهاده دامی با نرخ مصوب تحت فشار قرار داده‌اند تا دسترنج خود به زیان بفروشند.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،اسدالله نژاد قیمت منصفانه هر کیلوگرم مرغ گرم با توجه به هزینه تمام شدن تولید و در صورت تامین سهمیه نهاده دامی 23 هزار تومان دانست.

  • یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

نظر شما

نظر شما