کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیکم فروشی آقای خاص بازار نهاده های دامی کشور مشکلات مرغداران را دوچندان کرده!
کم فروشی آقای خاص بازار نهاده های دامی کشور مشکلات مرغداران را دوچندان کرده!

کم فروشی هم به گرانی خوراک دام و طیور که دو سالی است، قیمت محصولات پروتئینی را افزایش داده و بسیاری تولید کنندگان را ورشکسته کرده اضافه شد.
تولید کنندگان دام و طیور از کم فروشی سهمیه خوراک دام و طیور توسط برخی شرکت‌ها انتقاد کرده و می‌گویند این سهمیه‌ها به جای اینکه به نرخ دولتی به دست مرغدار برسد، در بازار آزاد به چندین برابر قیمت به فروش می‌رسد.
وزارت جهاد کشاورزی نهاده های وارداتی را از طریق سامانه بازارگاه به مرغداران و دامداران کشور توزیع می‌کند، این نهاده‌ها طبق سهمیه‌ای که این وزارتخانه تعیین می‌کند از انبار شرکت ها بارگیری و به تولیدکنندگان کشور ارسال می‌شود.
یک مرغدار اصفهانی گفت:سهمیه ای که باید ارسال می‌شد 27 تن بود، اما زمانی که محموله خوراک دام را دریافت کردم، حدود 24 تن وزن داشت .
برخی مرغداران هم مشکلاتی مشابه این را قبلا مطرح کرده بودند.
یک مرغدار گفت: این کم فروشی‌هایی که از سوی شرکت‌های متخلف صورت می‌گیرد، از بازار آزاد سر در می‌آورد و در آنجا به قیمت‌ای چند برابر فروخته می‌شود.
وی گفت: قیمت خوراکی که به نرخ دولتی 3300 تومان است در بازار آزاد به قیمت کیلویی 14 هزار تومان یعنی بیش از 4 برابر به فروش می‌رسد.
این تولید کننده گفت: 20 هزار مرغدار در کشور وجود دارد و اگر قرار باشد در هر محموله آنها 2 تن کم فروشی وجود داشته باشد، حدود 40 هزار تن خوراک در بازار آزاد عرضه می‌شود که 400 میلیارد تومان بیش از قیمت دولتی ارزش دارد و به جیب متخلفان می‌رسد.
وی گفت: بسیاری از مرغداران از ترس اینکه در سری بعد این شرکت نهاده به آنها ندهد مشکل را مطرح می‌کنند.
دان و جوجه ایران به نقل از فارس،بسیاری از این شرکت‌ها یا در اختیار آقای خاص (مدلل) حوزه واردات نهاده یا تحت نفوذ آن‌ها است، بنابراین یا این کم فروشی‌ها به راحتی انجام می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خوره و اگر هم اتفاقی بیفتد، بدون مشکلی حل و فصل می‌شود.

  • یکشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

نظر شما

نظر شما