کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیدرج قیمت ۱۱۰۰ تومانی بر روی هر تخم مرغ الزامی شد !
درج قیمت ۱۱۰۰ تومانی بر روی هر تخم مرغ الزامی شد !

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اجرای طرح اجباری شدن درج قیمت تخم مرغ بر روی بسته بندی و هر عدد از این محصول گفت: بر این اساس قیمت هر شانه تخم مرغ فله بر اساس وزن ۳۱ تا ۳۳ هزار تومان و دانه ای حدود ۱۱۰۰ تومان خواهد بود.
مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: اجرای طرح مرغ سایز فعلا به صورت پیشنهادی در حال اجرا است و در آینده سازوکار و دستورالعمل های جدیدی در این ارتباط داریم.
وی افزود: تولید و مصرف مرغ سایز علاوه بر آنکه به نفع اقتصاد خانوار است طعم و کیفیت بهتری نیز دارد و همچنین میزان دور ریز و چربی در مرغ های متوسط کمتر از مرغ های درشت است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: چربی های بیشتری که از تولید مرغ درشت ایجاد می شود در واقع با همان نهاده هایی تولید شده که با ارز 4200 تومانی به کشور وارد شده است.
رضایی تصریح کرد: ضریب تبدیل گوشت مرغ در کشور 2.07 است که به دنبال کاهش ضریب تبدیل به 1.8 هستیم.
وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی توسعه تولید و مصرف انواع ماکیان را در دستور کار دارد به طوریکه تولید صنعتی بوقلمون در سال های اخیر افزایش یافته است. اکنون 42 هزار تن به این شکل در کشور تولید می شود و این محصول را می توان در اکثر فروشگاه های مواد غذایی تامین کرد.

در آستانه خودکفایی تولید کره هستیم
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با تولید کره گفت: در حالیکه در سال قبل 50 هزار تن کره به کشور وارد می شد این رقم در سال جاری به هفت هزار تن کاهش یافته است و با ضریب خودکفایی 85 درصدی در آستانه خودکفایی هستیم.
رضایی همچنین با اشاره به کاهش واردات گوشت قرمز گفت: 160 تا 170 هزار تن گوشت قرمز در سال گذشته به کشور وارد می شد که این رقم امسال به 40 هزار تن کاهش یافته است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه واردات جو در سال جاری 50 درصد کاهش یافته است گفت: متاسفانه شاهد کاهش واردات این محصول هستیم اما باید توجه داشت که تا دو ماه آینده مراتع کشور قابلیت چرا پیدا می کند و تا آن مدت نیاز تولیدکنندگان را مدیریت خواهیم کرد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با درخواست مرغداران برای افزایش قیمت این محصول گفت: پیشنهاد افزایش قیمت گوشت مرغ به سازمان حمایت رفته است اما باید توجه داشت که در صورت تصویب این طرح، افزایش قیمت این محصول زیاد نخواهد بود.
وی آزاد شدن صادرات شیر خشک را الزامی دانست و گفت: در صورتی که صادرات شیر خشک آزاد نشود امکان حفظ خودکفایی در تولید این محصول فراهم نخواهد بود زیرا بعد از تولید کره پودری به دست می آید که باید مازاد آن را صادر کنیم و بازار کشش لازم برای جذب آن را ندارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی، وزارت صمت را مسئول کنترل قیمت تخم مرغ در بازار دانست و تصریح کرد: ما در طرح عمده فروشی این محصول را مورد پایش قرار دادیم.
رضایی گفت: طرح درج قیمت تخم مرغ بر روی بسته بندی و هر عدد تخم مرغ آغاز شده است.

 

تسنیم

  • دوشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴

نظر شما

نظر شما