کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلییک نفر به اندازه یارانه تمامی مردم ایران از ارز ۴۲۰۰ تومانی سود برده است!
یک نفر به اندازه یارانه تمامی مردم ایران از ارز ۴۲۰۰ تومانی سود برده است!

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی صرفا در دستان حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر می‌چرخد و آن‌ها نیز از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند، گفت: یک نفر به اندازه یارانه تمامی مردم از ارز ۴۲۰۰ تومانی سود برده است.
با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مبنی بر حذف ارز 4200 تومانی، گفت: قرار بود به دنبال توزیع ارز 4200 تومانی، کالاهای اساسی به قیمت معقول به دست مردم برسد اما اکنون این ارز صرفا در دستان حدود 300 تا 400 نفر می‌چرخد و آن‌ها نیز از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌ها نیز در کف بازار مدیریت نشده‌اند، افزود: به عنوان مثال با وجود آنکه به کنجاله، سویا یا ذرت ارز 4200 تومانی تعلق می‌گیرد اما قیمتی هم سطح با نرخ آزاد دارند.
وی با بیان اینکه طی 3 سال گذشته 55 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی پرداخت شده که این عدد بسیار بزرگی است، ادامه داد: سوال این است چرا مردم نتیجه پرداخت این رقم بزرگ ارز 4200 تومانی را ندیده‌اند؟
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیشنهادی وجود دارد مبنی بر اینکه مابه التفاوت قیمت ارز مستقیم به خود مردم داده شود، البته حذف ارز 4200 تومانی الزام و پیش نیازی دارد و آن پرداخت مابه‌التفاوت قیمت ارز به صورت مستقیم به مردم است. این اتفاق می‌تواند با صدور و توزیع کارت خرید کالاهای اساسی یا دارو یا هر مسیر دیگری تحقق پیدا کند.
دان و جوجه ایران به نقل از خانه ملت،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق گفته رئیس کمیسیون تلفیق یک نفر به اندازه یارانه تمامی مردم از ارز 4200 تومانی سود برده است، افزود: چنین اتفاق تلخی ثمره بی‌مسئولتی مدیران و فساد پیرامون توزیع ارز 4200 تومانی است لذا حذف این ارز از نظر مجلس ضروری است.

  • یکشنبه، 5 بهمن 1399 - 13:30

نظر شما

نظر شما