کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیواردات ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن گندم در راه است/ پیش‌بینی تولید ۱۳میلیون تن گندم در سال آینده
واردات ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن گندم در راه است/ پیش‌بینی تولید ۱۳میلیون تن گندم در سال آینده

هاشمی گفت: دولت برای تامین ذخایر استراتژیک ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم وارد می‌کند که کشاورزان مخالف این امر هستند.
عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران درباره آخرین وضعیت سطح زیر کشت گندم اظهار کرد: با توجه به شرایط مساعد بارندگی، نگران سطح زیر کشت و تولید گندم نیستیم.
وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گندم با مدت مشابه سال قبل تفاوتی ندارد، افزود: با توجه به افزایش راندمان تولید پیش بینی می‌شود که تولید به بالای ۱۳ میلیون تن برسد.
هاشمی با اشاره به اینکه مخالف واردات گندم هستیم، بیان کرد: دولت برای تامین ذخایر استراتژیک گندم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم وارد می‌کند و بنیاد مخالف این موضوع است و دلیلش آن است که اگر در ارتباط با نحوه خرید گندم درست عمل می‌شد، گندم خوراکی به سمت دام و طیور و سایر بخش‌ها هرز نمی‌رفت.
رئیس بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: با تشکیل کارگروه جدید قیمت گذاری در سال آینده نیازی به واردات نداریم.
وی با اشاره به اینکه مشکلی در ارتباط با تامین کود داخلی نداریم، بیان کرد: خرید، حمل و توزیع کود شیمیایی در سطح استان‌ها افزایش یافته، اما در بخش کود فسفات که منشا آن وارداتی است، در ارتباط با تامین و قیمت مشکلاتی وجود دارد.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،این مقام مسئول در پایان تصریح کرد:علی رغم مشکلاتی که حمل و نقل و گاز پتروشیمی ایجاد کرد، اما شرکت خدمات حمایتی و وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با تامین کود عملکرد مناسبی داشته است.

  • شنبه، 13 دی 1399 - 12:45

نظر شما

نظر شما