کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیصنعت مرغ مانند خودروسازی مونتاژی است/ ۳.۵ میلیارد دلار واردات برای تولید مرغ !
صنعت مرغ مانند خودروسازی مونتاژی است/ ۳.۵ میلیارد دلار واردات برای تولید مرغ !

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، صنعت مرغ را مانند خودروسازی مونتاژی دانست و گفت: برای تولید مرغ در کشور ۳.۵ میلیارد دلار هزینه می شود و جوجه، خوراک، مکمل ها و داروها وارداتی است.
سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور امروز در مراسم معرفی پژوهشگران نمونه بخش کشاورزی اظهار کرد: با این همه امکانات و زیرساخت ها در بخش کشاورزی وجود این تعداد بیکار در کشور پذیرفتنی نیست.
وی افزود: راه تحول درحوزه کشاورزی از مسیر دانش بنیان ها و تغییر فرهنگ می گذرد.
معاون علمی فناوری رئیس جمهور ادامه داد: تجاری سازی و پژوهش های بخش کشاورزی از مسیر شرکت های بخش خصوصی می گذرد و از دولت ها و دانشگاه ها نمی توان انتظار داشت که محصول نهایی مانند واکسن از آنها بیرون بیاید.
ستاری تصریح کرد: محصول نهایی حاصل از پژوهش های انجام شده توسط شرکت های تجاری انجام خواهد شد و باید توجه داشت که بخش کشاورزی بسیار پول ساز است.

3.5 میلیارد دلار برای تولید مرغ در کشور واردات داریم
وی صنعت مرغ کشور را صنعت ممتاز مانند صنعت خودروسازی دانست و گفت: برای تولید مرغ سالانه 3.5 میلیارد دلار واردات انجام می شود به طوریکه جوجه یک روزه و خوراک آن، داروها و مکمل های غذای مرغ همه وارداتی است.
معاون رئیس جمهور گفت: تولید مرغی که در کشور انجام می شود کمترین ارزش افزوده را برای ما دارد زیرا تولید محصولات علمی و با ارزش افزوده بالا مانند دارو و مکمل ها وارداتی است.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،ستاری همچنین گفت: تغییرات در سیستم های سنتی سخت و هزینه بر است اما این اقدامات باید انجام شود؛ ما تعداد زیادی مهندس کشاورزی بیکار در کشور داریم که با استفاده از ظرفیت علمی آنها می توان به اهداف مورد نظر برسیم.

  • سه شنبه، 25 آذر 1399 - 13:29

نظر شما

نظر شما