کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیمسئولیت عمده فروشی مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است
مسئولیت عمده فروشی مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است

رئیس سازمان صنعت استان تهران، با اشاره به اینکه اگر کشتارگاه ها مرغ را به قیمت عمده فروشی تحویل دهند، مرغ با قیمت مصوب به مردم فروخته می شود، گفت: از ۱۳ آبان مسئولیت عمده فروشی مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است و باید سازوکار را توضیح دهند.
یدالله صادقی شب گذشته در برنامه گفت و گوی ویژه خبری که با موضوع بررسی مشکلات تولیدکنندگان مرغ کشور برگزار شد، اظهار داشت:مسئولیت نظارت بر کار کشتارگاه ها و دامپزشکی به عهده وزارت جهاد کشاورزی است، ولی مرغ زنده با قیمت 14 هزار و 100 تومان تحویل کشتارگاه ها می شود.
وی در خصوص افرادی که در میدان بهمن اقدام به فروش مرغ می کنند، افزود: افرادی که در میدان بهمن مستقر هستند، جزء زنجیره تولید و تحویل مرغ به کشتارگاه ها هستند. بر اساس درخواست وزارت جهاد و تولید کنندگان، اگر میدان بهمن را از غرفه داران تحویل گرفته و به ما بدهند، پروسه عرضه از کشتارگاه مستقیم انجام می شود.
رئیس سازمان صنعت استان تهران ادامه داد: اگر غرفه داران میدان بهمن نباشند، عرضه را انجام می دهیم و بر اساس برنامه ستاد تنظیم بازار، مرغ تحویل زنجیره تولید و بعد هم تحویل کشتارگاه های مورد تأیید می شود.اما باید به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر مرغدار باید مرغ را هر کیلو 13 هزار و 100 به اضافه ١ درصد نوسان، نهایت 14 هزار و 100 تومان در اختیار کشتارگاه ها قرار دهد.
صادقی با اشاره به اینکه کشتارگاه ها نیز با در نظر گرفتن هزینه کشتار و سایر هزینه ها، با قیمت مصوب تنظیم بازار به مرغ فروش عرضه می کنند، گفت: مرغ فروش نیز با قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومان برای خرده فروشی عرضه می شود.
وی در خصوص تصمیمات اخیر برای تعیین قیمت مرغ و مسئولیت هر بخش نیز تأکید کرد: هر تصمیمی که گرفته شده، نمایندگان بخش های مربوطه حضور داشته و از وزارت جهاد کشاوردی نیز آقای مینایی بودند.
رئیس سازمان صنعت استان تهران در خصوص اتفاقی که برای خبرنگاری هنگام فیلمبرداری رخ داده و حاشیه های درست شده در این خصوص، بیان کرد: هر فردی که صحبت می کند، لزوما به این معنی نیست که به نهاد یا سازمان خاصی این حرف ربط دارد ؛ ولی باید بگویم روند تحویل مرغ به این شکل است که، مرغ فقط به اعضای اتحادیه صنف مرغ فروشان تحویل داده شود.
صادقی با بیان اینکه حواله ها در اتحادیه صنف مرغ فروشان صادر و برای عرضه خرده فروشی تحویل مرغ فروشان می شود، اظهار داشت:اینکه در این گزارش گفته شده، دلیل اجازه ندادن برای فیلمبرداری وجود فساد است، درست نیست، روند فروش به همین شکل است و کار غیر قانونی انجام نمی شود.
وی افزود: حرفی گفته شده که ممکن است این حرف ها پیرامون هر موضوعی انجام شود، مسئول آن ما نیستیم. موضوع این است که، تا قبل از ١٣ آبان ماه، مرغ زنده تحویل کشتارگاه ها می شد و آنها پس از محاسبه ضریب تحویل، مرغ را عرضه می کردند. اما پس از 13 آبان، با توجه به درخواست وزارت جهاد کشاورزی، مسئولیت عمده فروشی به این وزرات خانه محول شد. حال آنها باید بگویند، روند و سازوکار به چه شکل است.
رئیس سازمان صنعت، با تأکید بر اینکه در استان تهران باید مصوبات ستاد تنظیم بازار را اجرا کنیم، تصریح کرد: با فرض اینکه سازوکار فروش مرغ مشخص نیست، مرغداران اعلام کنند، مرغی که نهاده آن را دریافت کرده اند، چه شده است؟ ما مرغ مورد نیاز استان تهران را از استانهای مازندران، گیلان و سمنان تهیه می کنیم.
صادقی با بیان اینکه یک ماه است مصوبه جدید ابلاغ شده و وزارت جهاد نیز در حال حاضربا همان سازوکار و مکانیزم، مرغ را عرضه می کند، اظهار داشت: در تهران روزانه 1200 تن مرغ گرم توزیع می شود که اگر با قیمت عمده فروشی تحویل بدهند، قیمت مرغ 20 هزار و 400 تومان برای مصرف کنده، تمام می شود.

 

تسنیم

  • دوشنبه، 17 آذر 1399 - 13:19

نظر شما

نظر شما