کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلینامه به وزیر راه در دفاع از راننده‌ها/ راننده فدای وارده کننده انحصاری نهاده ها شده است!
نامه به وزیر راه در دفاع از راننده‌ها/ راننده فدای وارده کننده انحصاری نهاده ها شده است!

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور گفت: پس از ادعای مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام مبنی بر تخلف راننده‌ها در زمان حمل نهاده ‌های دامی، با وزیر راه و شهرسازی مکاتبه کرده و خواسته‌ایم از حق راننده‌ها در این موضوع دفاع کنند.
احمد کریمی درباره ادعای اخیر مبنی بر اختلاط نهاده‌های دامی با خاک و ضایعات در هنگام حمل و نقل از سوی راننده‌ها، اظهار داشت: متأسفانه این موضوع به صورت رسمی و در صدا و سیما از سوی مدیرعامل شرکت پشتیبانی و امور دام مطرح شد و انتظار نبود در رسانه ملی چنین تخلفی به اسم راننده تمام شود.
وی ادامه داد: در این راستا کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور با همکاری اتحادیه کامیون‌داران و خانه حمل و نقل بیانیه‌ای در اینباره تهیه کرده است.

واردات نهاده‌های دامی انحصاری و فسادآور است
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور افزود: واردات نهاده‌های دامی در انحصار عده‌ای خاص است، تشکیلاتی دارد و آنها مطابق نیاز بازار و طبق منافع خود، نهاده را وارد می‌کنند، اما در اختیار مصرف‌کننده قرار نمی‌دهند تا تقاضا بیش از عرضه شود و نهاده افزایش قیمت بگیرد و سپس عرضه می‌کنند.
کریمی افزود: اینکه یک نفر با عنوان راننده بحث اختلاط نهاده‌های دامی را انجام داده باشد، قرار نیست به نام همه راننده‌ها تمام شود و تمام کارهایی که آقایان به صورت تشکیلاتی در مورد نهاده انجام می‌دهند، نباید به راننده نسبت داده شود و راننده فدا شود.
وی گفت:‌ از سال‌های گذشته موضوع نهاده‌های دامی تشکیلاتی بوده است و انحصار آن در دست عده‌ای خاص، الان هم که قیمت نهاده بالاتر رفته است و با نوعی ارز وارد کشور می‌شود که قیمت متفاوت باشد، قطعا انگیزه برای واردکننده و نظام توزیع ایجاد می‌شود که فسادی رخ دهد؛ این صحبت آقایان فقط برای پوشش برخی تخلفات خودشان است و می‌خواهند مشکلات این بخش را به اسم راننده تمام کنند.
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور تأکید کرد: این انتظار از آقای طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وجود داشت که پیش از طرح این ادعا، تحقیقاتی داشته باشند حال اگر راننده‌ای هم مقصر باشد باید تاوان بدهد اما اینکه همه مشکلات نهاده‌های دامی را به اسم راننده تمام کنند، تأمل‌ برانگیز است.
کریمی بیان کرد: البته مدیرعامل پشتیبانی امور دام شب گذشته از این حرف خود عذرخواهی کرده و اعلام کرده است که قرار نیست این مطلبی که عنوان شده است به همه راننده‌ها تعمیم داده شود.

محل نگهداری نهاده‌های دامی استاندارد نیست
وی افزود: از سوی دیگر نهاده‌های دامی در استان خوزستان در انبارهای مرطوب و نمناک نگهداری می‌شود و محل مناسبی برای نگهداری ندارد، ما از بارگیری این سویا و نهاده‌ها فیلم هایی داریم که در زمان بارگیری بسیار بد عمل می‌شود و خراب می‌شود از سوی دیگر این نهاده‌ها وقتی در انبار دو تا سه ماه می‌مانند، آسیب می‌‌بیند.

نامه به وزیر راه برای دفاع از حق راننده‌ها
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور ادامه داد: با وزیر راه و شهرسازی مکاتبه کرده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم با توجه به اینکه حمل و نقل کامیونی در حیطه اختیارات وزارت راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است در این حوزه از حق راننده‌ها دفاع کنند ضمن آنکه حقی برای راننده قائل شوند تا بتواند در صدا و سیما از خود دفاع کند.

طرح مشکل نهاده های دامی با نام راننده بی انصافی است
کریمی تأکید کرد: کامیون داران و راننده‌ها در همه دوران پس از انقلاب نقش خود را برای خدمت به کشور ایفا کرده اند، 24 آذر ماه که روز حمل و نقل است را همین راننده‌ها آفریدند، در دوران دفاع مقدس و حوادث غیرمترقبه و بسیاری از موارد دیگر همین راننده‌ها بودند که در خط مقدم اقتصادی کشور فعال بودند و اجازه ندادند بار مردم روی زمین بماند، حال اینکه این موضوع تشکیلاتی را به این شکل به راننده مرتبط کنند و حاشیه بیافرینند، اصلاً صحیح نیست و طرح چنین مشکلی با نام راننده، بی‌انصافی محض است.
پیش از این، طلایی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، اعلام کرده بود: سازمان راهداری، کارت هوشمند رانندگان متخلف در حمل نهاده‌های بخش کشاورزی را باطل می‌کند.
به گفته طلایی قبل از تخلیه بار از کشتی، سازمان های استاندارد، حفظ نباتات و دامپزشکی نمونه برداری می کنند و اگر مورد تایید قرار گرفت، اجازه تخلیه بار از کشتی داده می شود، زمانی که بار از کشتی خارج و در انبارها تخلیه می‌شود با تأیید دامپزشکی، بارگیری و به سمت مقصد حمل می شود. بنابراین هیچ مشکلی در زمان بارگیری وجود ندارد.
دان و جوجه ایران به نقل از فارس،طلایی گفته بود: شرکت های واردکننده با شرکت های باربری قرارداد می بندند، مشکلی در نهاده های وارداتی وجود ندارد؛ حمل بار به صورت فله و در کامیون های لبه دار انجام می شود و شرکت های باربری متعهد هستند بار را سالم به واحدهای تولیدی برسانند؛ شرکت های حمل و نقل چون مجوزشان را از سازمان راهداری می گیرند، رئیس سازمان راهداری به ما قول داده است، اگر گزارش تخلفی به این سازمان بدهیم به سرعت کارت هوشمند راننده باطل شود.

  • دوشنبه، 17 آذر 1399 - 13:15

نظر شما

نظر شما