کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیشرکت پشتیبانی امور دام وجود ضایعات در خوراک دامی را به رانندگان نسبت داد!
شرکت پشتیبانی امور دام وجود ضایعات در خوراک دامی را به رانندگان نسبت داد!

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در باره اختلاط ضایعات با نهاده‌های دامی گفت: احتمال می‌دهیم یک شبکه متخلف، بار نهاده‌های کشاورزی و دامی را در مسیر تغییر می‌دهد.
به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا طلایی در تحریریه خبر ۲۱ شبکه یک سیما، درباره اختلاط نهاده‌های بخش کشاورزی، اظهار کرد: هر زمان قیمت نهاده‌ها اختلاف بیشتری در بازار پیدا می‌کند، تخلفات می‌شود.
وی با اشاره به این که کالایی که خریداری می‌شود در مراحل مختلف بارگیری تا انبار آزمایش می شود، خاطرنشان کرد: قبل از تخلیه بار از کشتی، سازمان های استاندارد، حفظ نباتات و دامپزشکی نمونه برداری می کنند و اگر مورد تایید قرار گرفت، اجازه تخلیه بار از کشتی داده می شود.
طلایی افزود: زمانی که بار از کشتی خارج و در انبارها تخلیه می شود با تأیید دامپزشکی، بارگیری و به سمت مقصد حمل می‌شود. بنابراین هیچ مشکلی در زمان بارگیری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شرکت های واردکننده با شرکت های باربری قرارداد می‌بندند، گفت: مشکلی در نهاده‌های وارداتی وجود ندارد؛ حمل بار به صورت فله و در کامیون‌های لبه دار انجام می‌شود و شرکت های باربری متعهد هستند بار را سالم به واحدهای تولیدی برسانند.
طلایی یادآور شد: شرکت‌های حمل و نقل چون مجوزشان را از سازمان راهداری می‌گیرند، رئیس سازمان راهداری به ما قول داده است، اگر گزارش تخلفی به این سازمان بدهیم، به سرعت کارت هوشمند راننده باطل شود.
وی با اشاره به این که حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون تن نهاده به کشور وارد و توسط کامیون حمل می شود، تصریح کرد: این که کنار هر کامیون یک ناظر قرار گیرد. امکان پذیر نیست.
طلایی تاکید کرد: برای جلوگیری از تخلف رانندگان باید در جریمه‌های آنان سخت‌گیری شود.
وی با اشاره به این که دلالان از اختلاط نهاده‌ها سود می‌برند، گفت: ما با شرکت پیمانکار که قرارداد می‌بندیم، تضامین می‌گیریم. اگر شرکت حمل و نقل تخلف کند پنج برابر قیمت بار جریمه و بار کامیون معدوم می‌شود.
وی گفت: احتمال می‌دهیم یک شبکه متخلف، بار نهاده های کشاورزی و دامی را در مسیر تغییر می‌دهد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از واحدهای تولیدی درخواست کرد تا بار ناسالم را تحویل نگیرند.

سازمان راهداری وجود ضایعات در نهاده‌ها را کار رانندگان نمی‌داند
در این زمینه و در واکنش به این خبر سازمان راهداری اعلام کرده است، روزانه حدود ۱۶۰۰ کامیون کالای اساسی از بندر امام خارج می‌شود و اختلاط ضایعات با نهاده دامی ارتباطی به رانندگان ندارد.
تولید کنندگان مرغ هم بارها به خبرنگار فارس از وجود ضایعات در نهاده‌های دامی خبر داده‌اند که باعث بی کیفیتی خوراک و کاهش وزن مرغها شده است.
از نظر آنها کاهش وزن باعث کاهش تولید و ضرردهی مزرعه تولید آنها می‌شود.

 

فارس

  • یکشنبه، 16 آذر 1399 - 20:57

نظر شما

نظر شما