کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیسازمان راهداری: اختلاط ضایعات با نهاده های دامی کار رانندگان نیست
سازمان راهداری: اختلاط ضایعات با نهاده های دامی کار رانندگان نیست

مقام مسئول سازمان راهداری با بیان روزانه حدود ۱۶۰۰ کامیون کالای اساسی از بندر امام خارج می شود، گفت: اختلاط ضایعات با نهاده دامی ارتباطی به رانندگان ندارد.
غلامحسین دغاغله یادآور شد: 20 آبان ماه امسال مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام نامه ای با این مضمون که “مدتی است برخی رانندگان مواد دیگری را با کنجاله و سویا مخلوط می کنند…” را به ریاست سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ارسال کرد.
وی ادامه داد: در بنادر مختلف کشور نهاده های دامی به کشور وارد، تخلیه و بارگیری می شود. به عنوان مثال در بندر امام خمینی (ره) روزانه حدود 1600 کامیون کالای اساسی بارگیری و از این بندر خارج می شود.
وی با اشاره به این که عنوان می شود رانندگان عامل اختلاط برخی مواد با نهاده های دامی هستند، افزود: در مقابل رانندگان می گویند کالا (نهاده های دامی) در انبارهای روباز و سرپوشیده دپو می شود و قسمتی از محصول به مرور زمان و به دلیل شرایط آب و هوایی فاسد می شود یا در زمان بارگیری با لودر برخی مواد داخل انبارها از جمله خاک به نهاده ها اضافه می شود.
مدیرکل دفتر حمل کالا سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بیان کرد: متاسفانه رانندگان در زمان بارگیری آزمایشگاهی در اختیار ندارند که مشکل احتمالی نهاده های دامی را در زمان بارگیری اعلام کنند.
دغاغله با تاکید بر این که باید منصفانه این ماجرا مورد بررسی قرار گیرد، گفت: در جلسه ای که هفته گذشته با حضور مدیران شرکت پشتیبانی امور دام مقرر شد در راستای اطلاع رسانی شفاف، اگر در انبارها به موردی مشکوک شدند، بلافاصله آنرا آزمایش کنند.
وی اضافه کرد: چنانچه تشخیص داده شود مورد در رابطه با اختلاط مواد با نهاده های دامی عمدی بوده و این مسئله ثابت شود، به استناد ماده 14 دستورالعمل صدور، تمد و لغو کارت هوشمند شرکت ها، ارائه خدمات به ناوگان شرکت متخلف قطع خواهد شد و این موضوع را طی بخشنامه ای اعلام خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: واقعیت این است که در قبال حجم بارگیری کالای اساسی، اختلاط مواد با نهاده های دامی خیلی محدود است که اگر به این موارد رجوع کنیم متوجه خواهیم شد که بخش عمده اختلاط در حین بارگیری، یا در زمان نگهداری نهاده به وجود آمده است.
وی گفت: بر اساس توافق با شرکت پشتیبانی امور دام مقرر شده اگر موردی در این زمینه پیش بیاید آنها به صورت مکتوب به سازمان راهداری اعلام کنند و ما نیز بلافاصله رسیدگی خواهیم کرد.

 

تسنیم

  • یکشنبه، 16 آذر 1399 - 12:05

نظر شما

نظر شما