کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیقیمت مصوب لبنیات ۴۰درصد افزایش یافت+ لیست قیمت‌ها
قیمت مصوب لبنیات ۴۰درصد افزایش یافت+ لیست قیمت‌ها

سخنگوی انجمن صنایع لبنی ایران از افزایش قیمت مصوب محصولات لبنی مشمول نرخ‌گذاری دستوری خبر داد؛ این محصولات در مقایسه با قبل ۴۰درصد گران شده‌اند.
سید محمدرضا بنی‌طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید از جمله قیمت شیر خام، قیمت مصوب محصولات لبنی نیز افزایش یافت.
وی افزود: قیمت شیر خام درب دامداری 4150 تومان تعیین شد و به‌ازای هر دهم چربی بالاتر از 3/2 درصد 60 تومان نیز به این نرخ اضافه می‌شود و در صورتی که کمتر از 3/2 درصد چربی باشد 60 تومان کسر می‌شود.
سخنگوی انجمن صنایع لبنی ادامه داد: این تغییرات قیمت در چند روز آینده و با نامه‌ سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به تشکل‌های مربوطه ابلاغ خواهد شد و سپس تغییرات قیمت محصولات لبنی قابل اجرا خواهد بود.
وی تصریح کرد: نظارت بر این قیمت‌های مصوب باید بر کل زنجیره صورت گیرد و فقط بر محصول لبنی نباشد؛ یعنی باید قیمت شیر خام فروخته‌شده دامداران به کارخانه‌ها نیز توسط سازمان‌های ناظر بر بازار رصد و با هرگونه گرانفروشی برخورد شود.

لیست قیمت جدید محصولات لبنی مشمول قیمت‌گذاری دولتی به‌شرح زیر است:

قیمت ماست دوونیم‌کیلوگرمی دبه پرچرب 24000 تومان
قیمت ماست دوونیم کیلوگرم دبه کم‌چرب 21000 تومان
قیمت شیر نایلون 5400 تومان
قیمت پنیر 400گرمی کاپ 14500 تومان
قیمت شیر بطری کم‌چرب 7100 تومان
قیمت شیر بطری نیم‌چرب 7500 تومان
قیمت شیر بطری 3درصد چربی 8500 تومان
قیمت شیر کامل 8600 تومان.
بنابر این گزارش قیمت شیر استریل با بسته‌بندی پاکتی چندلایه هنوز اعلام نشده است اما بر اساس اطلاعات موجود تولیدکنندگان به‌دنبال تعیین قیمت 15هزارتومانی برای هر لیتر از این محصول هستند.

 

تسنیم

  • پنجشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

نظر شما

نظر شما