کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلینامه مرغداران به وزیر: از فروش هرشانه تخم مرغ ۳۰ درصد ضرر می‌کنیم + سند
نامه مرغداران به وزیر: از فروش هرشانه تخم مرغ ۳۰ درصد ضرر می‌کنیم + سند

مرغداران با ارسال نامه ای به وزیر جهادکشاورزی قیمت تخم مرغ را ۳۰ درصد کمتر از قیمت واقعی و تداوم این شرایط را موجب حذف گله های مرغ تخم گذار و کمبود این محصول در آینده دانسته اند.
رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغداران با ارسال نامه ای به کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد قیمت تخم مرغ در بازار 30 درصد زیر قیمت تمام شده و 15 درصد کمتر از قیمت مصوب خود دولت است و اقدامات تنظیم بازاری انجام نمی شود.
در این نامه همچنین اشاره شده است که تدام این امر منجر به حذف گله های مرغ تخم گذاری و کمبود تخم مرغ در آینده خواهد شد.

متن این نامه به شرح زیر است:
پیرو نامه شماره99/1994 مورخ 99/8/3در رابطه با لزوم صادرات مدیریت شده تخم مرغ و نامه شماره 99/2009 به مورخ 99/8/7 در رابطه با انجام صادرات یا خرید تضمینی به منظور جلوگیری از زیان بیشتر مرغداران به استحضار می رساند علیرغم پیگیری‌های انجام شده در موارد فوق الذکر تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
در حال حاضر به خاطر انباشتگی مازاد تولید، قیمت تخم‌مرغ حدود 15 درصد پایین تر از قیمت مصوب و 30% پایین تر از قیمت واقعی با توجه به وضعیت نهاده ها است و چنانچه اقدامی مناسبی جهت صادرات مازاد تولید صورت نگیرد این وضعیت با توجه به هزینه سنگین تولید کمبود نهادها و زیان تولید کنندگان تداوم نخواهد داشت و حذف گله های مولد شدت خواهد یافت و در نتیجه زمان از بین رفتن تولید و سرمایه ملی با کاهش عرضه تخم مرغ و افزایش قیمت در ماه‌های آینده مواجه خواهیم شد.
با توجه به اینکه در سال 98 تولید و بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب به دنبال افزایش تولید و جلوگیری از گران شدن کالاها می باشیم به نظر می رسد اینگونه برخوردها نتیجه برعکس خواهد داشت و به خاطر این بی توجهی ها هم اقشار تولید کننده و هم مصرف کننده زیان خواهند کرد.
لذا خواهشمند است به عنوان متولی تولید با صدور دستور لازم برای صادرات از آسیب رسیدن بیشتر به این صنعت جلوگیری به عمل آورید. ضمناً اتحادیه آمادگی خود را جهت مدیریت صادرات و تنظیم بازار در صورت واگذاری این موضوع در قالب تفاهمنامه تدوین شده اعلام می دارد تا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع این مشکل اقدام گردد.

 

تسنیم

  • سه شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

نظر شما

نظر شما