کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیمسئولیت تامین و توزیع انواع نهاده‌ها با وزارت جهاد کشاورزی است + سند
مسئولیت تامین و توزیع انواع نهاده‌ها با وزارت جهاد کشاورزی است + سند

براساس آخرین مصوبات جلسه ستاد تنظیم بازار؛ مسئولیت و هماهنگی تامین انواع نهاده‌های کشاورزی، دام، طیور، تعیین اولویت تخصیص و تامین ارز و ترخیص به همراه توزیع و نظارت بر آن، به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد.
در یکصد و یازدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (جلسه فوق العاده) که در 16 آبان 99 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد، تصمیمات ذیل اتخاذ شد:
1) با توجه به تصمیمات یکصد و هشتمین جلسه ستاد اقتصادی دولت مورخ 99.8.11 برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی، مبنی بر همکاری مستقیم دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی و تقسیم مسئولیت ها برای تامین کالاهای اساسی کشور مقرر گردید، در خصوص تامین گوشت قرمز (همانند مرغ و تخم مرغ در مصوبه ستاد اقتصادی دولت) مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی تامین، تولید، عرضه و تنظیم بازار گوشت تا مرحله عمده فروشی (به قمیت مصوب) برعهده وزارت جهاد کشاورزی و در مرحله توزیع و خرده فروشی برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان) باشد.
تبصره 1: شرکت پشتیبانی امور دام مجاز است با رعایت جلوگیری از افزایش قیمت بازار گوشت قرمز با مکانیزم داخلی اقدام نمایند.
تبصره 2: مسئولیت تصمیم گیری در مورد صادرات و واردات گوشت قرمز (تعیین عوارض و یا ممنوعیت) بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.
تبصره 3 : وزارت صمت همکاری لازم را در خصوص تنظیم بازار گوشت قرمز را با وزارت جهاد کشاورزی خواهد داشت.

2) مقرر گردید وزارت صنعت، معدن وتجارت دسترسی کامل و بر خط وزارت جهاد کشاورزی به اطلاعات سامانه جامع تجارت را فراهم کند.

3) مقرر گردید مسئولیت و هماهنگی تامین (تولید و واردات) انواع نهاده های کشاورزی و دام و طیور (انواع بذر، سموم، کنجاله، جو، ذرت و …. ) و تعیین اولویت تخصیص و تامین ارز و ترخیص به همراه توزیع و نظارت بر آن، بر عهده وزارت جهاد کشاورزی باشد.
تبصره: مقرر گردید کما فی السابق فرآیند ثبت سفارش نهاده های دامی (جو، ذرت و کنجاله) توسط وزارت صمت انجام پذیرد.

  • یکشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

نظر شما

نظر شما