کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیقیمت کنونی مرغ جوابگوی هزینه‌های تولید نیست
قیمت کنونی مرغ جوابگوی هزینه‌های تولید نیست

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و هر کیلو مرغ گرم ۲۲ هزار تومان است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۲۲ هزار تومان است.
وی افزود: بنابر شنیده‌ها قرار است که گشایشی در تامین نهاده‌های دامی حاصل شود که در صورت تحقق این امر انتظار می‌رود نهاده با نرخ مصوب در اختیار مرغدار قرار گیرد.
اسداله نژاد ادامه داد: اگر نهاده‌های دامی با نرخ مصوب به طور کامل تامین شود، شاهد کاهش قیمت مرغ در بازار خواهیم بود، در غیر این صورت به سبب افزایش قیمت تمام شده نمی‌توان انتظار کاهش قیمت و زیان تولیدکننده را داشت.

نرخ ۱۳ هزار تومانی مرغ زنده غیرکارشناسی است
این مقام مسئول در واکنش به تصویب نرخ جدید مرغ گفت: در خوشبینانه‌ترین حالت ۴۰ درصد نهاده دامی با نرخ مصوب تامین می‌شود که با این وجود قیمت ۱۳ هزار تومانی مرغ زنده با احتساب ۱۰ درصد افزایش یا کاهش در اختیار استانداران منطقی نیست.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه نرخ مصوب جدید مرغ با قیمت تمام شده تولید ۴۰ درصد فاصله دارد، بیان کرد: با توجه به تامین بخش عمده نهاده دامی از بازار آزاد، قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده ۱۷ هزار تومان است که با نرخ ۱۳ هزار تومان حدود ۴۰ درصد فاصله دارد، این درحالی است که در صورت تامین ۱۰۰ درصد نهاده با نرخ مصوب قیمت ۱۳ هزار تومان با احتساب ۱۰ درصد در اختیار استان‌ها منطقی است.
وی با بیان اینکه دولت در توزیع نهاده‌های دامی ضعیف عمل می‌کند، گفت: در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد و در برخی استان‌ها با مرغ تهاتر می‌شود که انحراف توزیع نهاده‌های دامی باعث افزایش شدید قیمت تمام شده تولید خواهد شد و انتظار می‌رود دولت حساسیت بیشتری به خرج دهد.
وی از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: با توجه به خارج کردن تخم مرغ‌ها از دور تولید و کاهش تولید، قیمت جوجه یکروزه به ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت کنونی مرغ جوابگوی هزینه‌های تولید نیست.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،اسداله نژاد در پایان درباره آینده بازار مرغ تصریح کرد: با استمرار روند فعلی نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف یک‌ماه آینده به سبب کاهش حجم جوجه ریزی افزایش چشمگیری یابد.

  • چهارشنبه، 23 مهر 1399 - 11:46

نظر شما

نظر شما